Dieta zmniejszająca bóle głowy


Administrator

Dodano: 07:44 18 kwietnia 2012
Aktualizowano: 08:59 18 kwietnia 2012
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Nasz organizm potrzebuje witamin i minerałów. Kiedy pojawia się niedobór któregoś ze składników to konsekwencje mogą być poważne. I aby przeciwdziałać takim sytuacjom trzeba odpowiednio skonstruować swój jadłospis. Wspomniany Gerson ułożył takie menu, chociaż tak naprawdę to zrobił to z innego powodu. Ponoć kiedy był młody miał ogromne problemy z bólem głowy. Dzięki warzywom i owocom miał on się ich pozbyć. Opracował on plan żywnościowy oparty właśnie o nie, według jego zwolenników, ma on zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Warto jednak skupić się na samym założeniu jedzeniu warzyw i owoców. Jadłospis taki zakłada eliminację tłuszczy z naszej diety. W ekstremalnych wypadkach zakłada 3-miesięczną kurację opartą na warzywach, owocach oraz świeżo wyciskanych z nich sokach.

I to właśnie wydaje się być problematyczne. Plusem takiego sposobu odżywiania się może być usunięcie z naszego organizmu toksyn. To one zaśmiecają nasz organizm, powodując że czujemy się źle. Problem polega tylko na tym, że taka dieta oczyszczająca nie powinna trwać zbyt długo.

Niekoniecznie jest ona też bezpieczna dla naszego zdrowia. Ale to tak naprawdę zależy od tego, w jaki sposób się do niej zabierzemy. Dieta Gersona zakłada wyeliminowanie z jadłospisu wszelkich „sztucznych” produktów – to też bez wątpienia jej plus. Z drugiej jednak strony jest to dość czasochłonny jadłospis – zważywszy na to, że warzywa i owoce zdrowe (a więc nie pryskane) trzeba jednak gdzieś znaleźć. Menu jakie nam prezentuje ta dieta może wzbudzić w nas przerażenie. Określenie restrykcyjna pasuje do niej jak ulał. Czy jest to dieta faktycznie zdrowa – tu można polemizować. Bez wątpienia są dużo pewniejsze sposoby na zachowanie w dobrej kondycji swojego organizmu.