Czy można się odmłodzić?


Administrator

Dodano: 07:44 4 lipca 2012
Aktualizowano: 08:08 4 lipca 2012
Źródło: Autor: Paweł Mazur

To pytanie, na które odpowiedź brzmi „oczywiście, że tak” przyniosła by ogromnej liczbie ludzi radość i swoistego rodzaju ulgę, że czas można oszukać. Niestety przy obecnych możliwościach nauki wciąż samo odmłodzenie nie jest możliwe. To raczej pewnego rodzaju stwierdzenie, którym określa się pewne metody, tricki pozwalające nieco spowolnić proces starzenia się.

Oczywiście można iść po linii najmniejszego oporu i po prostu zafundować sobie operację plastyczną. Tylko, że aby faktycznie taką metodę zastosować potrzeba sporo pieniędzy. Do tego trzeba mieć świadomość tego, że takie operacje mogą wiązać również z poważnymi skutkami ubocznymi, mimo iż naukowcy wciąż pracują nad ich likwidacją.

Można za to stosować naturalne metody, które pozwalają nieco odjąć sobie lat. Zacznijmy od naszego mózgu. Kiedy mamy po kilkanaście lat chłonie on wręcz wszelkie informacje. To ta zdolność pozwala nam również uczyć się podczas studiów. Później jest już dużo gorzej. Często jest to spowodowane natłokiem informacji, pracy i po prostu tego, że się starzejemy. Możemy próbować chociaż trochę temu zapobiec. I tak na przykład obecnie, bez problemu kupimy suplementy diety, które mają poprawić zdolność mózgu. Można również pić sok z czerwonego grejpfruta codziennie przez 12 tygodni. Są również specjalne herbaty ziołowe, które mają dać nam taką możliwość. Warto bez wątpienia spróbować.

Aktywność fizyczna to kolejny pomysł na zachowanie młodości przez dłuższy czas. Wystarczy 30 minut biegania codziennie, aby osiągnąć taki efekt. Tak naprawdę nie musicie wydawać ogromnych pieniędzy na siłownie, chociaż jeśli macie taką możliwość to spróbujcie. Zwłaszcza, że będziecie mieli tam możliwość trenowania z osobą, która się na tym zna i może Wam pomóc.

Dbajcie też o stan swojej skóry i włosów. To po nich tak naprawdę widać najlepiej, że się starzejemy. Tutaj również mamy dowolność działania. Możemy kupić sobie konkretne preparaty, jak również możemy zdecydować się na zastosowanie naturalnych – niektórzy mówią babcinych – sposobów. Dieta to również sposób na zachowanie młodości na dłużej. Szczególnie ta bogata w kwasy tłuszczowe Omega 3.