Czy można jedzeniem walczyć z rozstępami?

356waR98J50921mJ01TVof7qmBnhBs.jpg


Administrator

Dodano: 11:04 10 maja 2011
Aktualizowano: 11:18 10 maja 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Czy można jedzeniem walczyć z rozstępami? Rozstępy, czyli wrzecionowate pasma skóry, które pojawiają się okolicach ud, brzucha i piersi to nie rada problem. Nie wyglądają zbyt dobrze, szczególnie teraz kiedy chcemy wystawiać nasze ciała na działanie promieni słonecznych. Jedną z metod na ich pozbycie się jest odpowiednio dostosowana dieta.

Chociaż to słowo większości pewnie skojarzy się z dużymi obostrzeniami dotyczącymi tego czego nie powinniśmy jeść, to tutaj sprawa wygląda nieco inaczej. Aby nie doszło do pojawienia się rozstępów wcale nie trzeba specjalnie ograniczać liczby kalorii. Drakońskie diety są nawet nie wskazane, gdyż zazwyczaj po takiej głodówce jesteśmy narażeni na to, że pojawi się efekt jo-jo. W przypadku gdy nie chcemy dopuścić do pojawienia się rozstępów powinniśmy ustawić nasz jadłospis według paru zasad.

Przede wszystkim skupmy się na dostarczaniu odpowiedniej ilości pełnowartościowego białka. Mięso to podstawa w takim wypadku. Oczywiście nie mówię tutaj o tłustych potrawach. Golonka na ten przykład nie jest dobrym pomysłem. Witaminy to też oczywistość w diecie na rozstępy. W ich przypadku skupcie się na tych oznaczonych literami A, E i C. Węglowodany i tłuszcze raczej w małych dawkach, tak aby zapewnić dzienne potrzeby energetyczne naszego organizmu. Do tego produkty zbożowe, bo zawierają one witaminę B, która pomoże nam szybko wchłonąć białko. Pamiętajcie też o produktach, które są bogate w krzem – to gwarant, że rozstępy na waszej skórze się nie pojawią. Ostatnim istotnym elementem takiej diety jest błonnik.

Nie spodziewajcie się szybkiej utraty kilogramów, bo nie o to chodzi przy tak skomponowanym jadłospisie. W tym wypadku chodzi o powolne zmiany w naszym wyglądzie. Dodatkowo, dieta dietą, ale istotna jest też odpowiednia aktywność fizyczna. Dużo spacerów, można jeździć na rowerze. Jeśli macie możliwość odwiedzania 2-3 razy w tygodniu siłowni, to skorzystacie z tego. Sama dieta Wam nie pomoże, jest ona tylko jednym z kroków niedopuszczających pojawienie się rozstępów.

Podziel się ze znajomymi