Czego unikać przy pękających naczynkach?

1LlFYY8nXUFlsVVywzpbXY9O8q1YyR.jpg


Administrator

Dodano: 10:01 25 marca 2011
Aktualizowano: 12:03 18 kwietnia 2011
Źródło: Autor: Sylwia Śliż

Skórze naczynkowej bardzo łatwo wyrządzić krzywdę, a o wiele trudniej naprawić powstałe szkody. Rozszerzone naczynka z trudem wracają do wyjściowej formy, popękane potrzebują kuracji specjalnymi preparatami, zabiegów w salonie kosmetycznym albo operacji w gabinecie dermatologicznym. U osób ze skłonnością do pękania naczynek krwionośnych każdy mniejszy bądź większy uraz grozi powstaniem nowych szpecących zmian.

Dla własnego dobra z niektórych przyjemności powinniśmy zrezygnować raz na zawsze.

1. Stop opalaniu – promieniowanie UVA sprawia, że naczynka rozszerzają się, a z kolei promieniowanie IR zwiększa ich skłonność do pękania. Najbardziej szkodliwe jest korzystanie z solarium, ponieważ dawka energii przyjmowana przez skórę jest większa.

2. Unikaj gorących potraw – parujące dania i napoje, szczególnie te ostro przyprawione powodują gwałtowne rozgrzanie organizmu, w efekcie czego naczynka mocno się rozszerzają.

3. Zrezygnuj z alkoholu – podobnie jak gorące potrawy, alkohol również powoduje gwałtowne rozgrzanie organizmu, przez co bardzo zaostrza problem z wrażliwymi i skłonnymi do pękania naczynkami.

4. Koniec z peelingami mechanicznymi – peelingi „ścierne” drażnią i uszkadzają skórę naczynkową, przez co przyczyniają się do pękania naczynek krwionośnych.

5. Sauna fińska i gorące kąpiele – mimo iż wspaniale rozgrzewają i relaksują są bezlitosne dla naczynek krwionośnych. Lepszym wyjściem jest korzystanie z sauny tureckiej, ponieważ panują w niej niższe temperatury niż w saunie fińskiej.

6. Stop depilacji ciepłym woskiem – wosk nagrzewa skórę na dużej powierzchni, a wrażliwe naczynka tego nie znoszą.

Podziel się ze znajomymi