Co jeść gdy cierpimy na bezsenność

9I9pLcC33r3BI99PN06jsR0k2p8aEc.jpg


Administrator

Dodano: 07:58 17 lipca 2012
Aktualizowano: 08:06 17 lipca 2012
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Tu warto zaznaczyć, że w wielu przypadkach problemy ze snem spowodowane są przez nieodpowiednią dietę. Najbardziej zaś fakt objadania przed położeniem się do łóżka. Tłuste jedzenie skutecznie może wybić nas z potrzeby snu. Nie inaczej jest z potrawami typu fast food, które zaśmiecają nasz organizm. Wiemy więc już, że takie rzeczy należy wyeliminować z diety. Co więc warto jeść?

Przede wszystkim w naszym codziennym menu muszą się znaleźć się produkty takie jak mleko, biały i żółty ser. Podobnie jest w przypadku jogurtów, pieczywa pełnoziarnistego, oraz mięsa drobiowego. Generalnie rzecz biorąc nasza dieta winna zawierać te produkty żywnościowe, które zawierają sporo kwasów tłuszczowym Omega 3. One to powodują znaczne zwiększenie poziomu melatoniny. Związek ten nazywany bywa hormonem snu, który jak łatwo się domyślić pozwala nam spędzić spokojną noc. Największą ich ilość znajdziecie w rybach morskich. Jeśli nie ma ochoty jeść ich zbyt dużo, możecie kupić sobie suplement diety w postaci tranu. Obecnie można go kupić w kapsułkach, który nijak smakiem nie przypomina tego czym katowano (inna sprawa, że w dobrej wierze) dzieci jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Kolejnym związkiem chemicznym, który będzie pomocny w walce z bezsennością jest aminokwas o nazwie tryptofan. On to, co ważne – w naturalny sposób, pobudza produkcję hormonu szczęścia, czyli serotoniny. Ten nie tylko pozwala spokojnie zasnąć, ale i generalnie wpływa na poprawę naszego nastroju. Przy okazji warto wspomnieć, że tryptofan wzmaga produkcję melatoniny.

Warto też na koniec wspomnieć, że w znaczący sposób na poprawę snu wpływa regularność posiłków. Mimo, że wspomniane produkty są zdrowe, to nie oznacza to, iż mamy je jeść przed snem. Kolacja dwie godziny przed położeniem się do łóżka – takie rozwiązanie będzie najlepsze.

Więcej na temat

Podziel się ze znajomymi