Bezsenność (insomnia) – przyczyny, leczenie

yto40zPy16gbLGB2534K5dL9makhBj.jpg
Dodano: 21:31 27 sierpnia 2008
Aktualizowano: 12:14 2 lipca 2012
Źródło:

Bezsenność (Insomnia) najczęściej spowodowana jest różnego rodzaju nerwicami,stresami,zbytnim przemęczeniem organizmu (tak psychicznym jak i fizycznym) oraz chorobami układu pokarmowego.

Częściej przytrafia się mieszkańcom dużych miast i ludziom prowadzącym zbyt aktywny tryb życia. Jak z tym walczyć? Podam tu parę prostych naturalnych sposobów odradzając tym samym faszerowanie własnego organizmu różnego rodzaju tabletkami wspomagającymi sen.

Sposoby na leczenie bezsenności:

1) Przed snem dobrze jest wypić szklankę gorącego naparu z ziół. W skład mieszanki ziołowej powinien wejść owoc róży, kwiat rumianku i przelotu, szyszki chmielowe, ziele dziurawca i podróżnika, kwiat wrzosu i korzeń arcydzięgla. Również napar z kwiatów lipy i z kory wierzby działa relaksująco zapewniając zdrowy i spokojny sen.

2) Dobrze wpływa wieczorna kąpiel w ciepłej wodzie lub spacer.

3) Gdy masz kłopoty ze snem używaj olejków eterycznych: różanego, jałowcowego, lawendowego, mandarynkowego, melisowego, rumiankowego i olejku majerankowego. Olejki te działają relaksująco, zmniejszają skutki stresu,uspokajają pracę serca, łagodzą nerwicowe zaburzenia gastryczne przez co ułatwiają spokojne zaśnięcie.

4) Warto w pobliżu łóżka położyć Ametyst.Kamieniowi temu przypisuje się duże właściwości uspokajające i nasenne.

5) Cierpisz na bezsenność przez co nie możesz odpowiednio wypocząć? Stosuj odpowiednią dietę. Jedz mało ciężkostrawnych tłustych potraw,zwłaszcza przed snem. Spożywaj bakłażany, jagody, czarne porzeczki i śliwki. Na noc dobrze jest zjeść 2-3 łyżeczki miodu.

6) Zawieś w sypialni niebieskie zasłony lub przemaluj ją na ten kolor.

7) Bioenergoterapeuci polecają kojące światło lamp solnych, które pomagają osobom znerwicowanym i cierpiącym na bezsenność.

Więcej na temat

Podziel się ze znajomymi