Domowe sposoby na trądzik młodzieńczy

zO3Jo6F4472cfZe7T5oAX5jwTqDm6g.jpg


Administrator

Dodano: 08:53 27 grudnia 2011
Aktualizowano: 09:13 27 grudnia 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Ilość tych ostatnich metod może przyprawić o zawrót głowy i ciężko by nawet było je umieścić w jednym miejscu, dlatego też skupię się na wybranych. Jednym z częściej wymienianych jest bez wątpienia kandydujący do miana najmniej smacznego sposób, którym jest picie drożdży. Rozpuszczamy je w mleku i pijemy raz dziennie. Po pewnym czasie liczba pryszczy powinna się zmniejszać, a skóra nabierze zdrowego koloru.

Równie dużo funkcjonuje przepisów na domowe toniki przeznaczone do walki z trądzikiem. Najprostszym rozwiązaniem zdaje się być dodanie do zwykłej, przegotowanej wody nieco soku z cytryną i przemywanie tym miejsc, gdzie występują pryszcze. Wynika to z tego, że ma ona działanie dezynfekujące i oczyszczające, a to akurat jest nam bardzo potrzebne. Można taki tonik stosować wraz z przecierem z ogórków. Ważne, żeby nie odsączać soku, bo to on w głównej mierze ma działanie, które nas interesuje. Mowa o zwężaniu porów, nawilżaniu, a także wygładzaniu skóry.

Są też sposoby, które działają, ale z perspektywy naszej skóry nie są za specjalnie dobre. I przykładem na to może być tonik, w składzie którego mamy wodę i ocet. Metoda ta jest niezmiernie skuteczna, bo jej działanie opiera się na wysuszaniu skóry,a więc bardzo szybko zauważymy, że pryszcze zniknęły. Problem polega na tym, że tak naprawdę musimy zachować równowagę między suchością a odpowiednim jej nawilżeniem. Dlatego też wodę z octem najlepiej stosować w ostateczności.

A już tak na koniec dodam tylko, że tak naprawdę nic nie zastąpi odpowiedniej, codziennej higieny, która w największym stopniu może nam pomóc w walce z trądzikiem.

Podziel się ze znajomymi