Homeopatia cz. 4

BoRqY1385HmZSD6U6152BU5N8oI657.jpg


Administrator

Dodano: 10:35 1 czerwca 2011
Aktualizowano: 10:42 1 czerwca 2011
Źródło: Autor: Sylwia Oczoś-Zajdel


Rodzaje leków i własności biologiczne leków homeopatycznych.

Homeopatyki charakteryzują się wysoką skutecznością i stosunkowo szybką poprawą stanu pacjenta. Czego dowodzą nie tylko wyniki badań klinicznych ale sami pacjenci, którzy zdecydowali się na tę formę leczenia. Niewątpliwą zaletą jest też naturalny skład preparatów, bowiem produkowane są zazwyczaj z surowców pochodzenia roślinnego bądź zwierzęcego lub mineralnego, a więc materiał użyty do produkcji tych leków ma pochodzenie ze świata żywego, a przede wszystkim nie jest on syntetyzowany przemysłowo. Zapewnia to wysoką czystość produktów, nieszkodliwość i nietoksyczność oraz unika się ryzyka wprowadzenia do organizmu „obcych” związków chemicznych, które zawierają niedokładnie oczyszczone syntetyczne substancje z okludowanymi na nich zanieczyszczeniami.

Medykamenty homeopatyczne sporządzane są jako wyciągi wodne i alkoholowe, a z nich tzw pranalewek, wg ściśle określonej receptury sporządza się mocno rozcieńczone gotowe produkty lecznicze. Leki te często z powodzeniem wprowadza się do leczenia zasadniczego prowadzonego na bazie leków medycyny klasycznej. W istotny sposób wspomagają układ odpornościowy pacjenta i osłania narządy przed szkodliwym działaniem chemioterapeutyków. Jest to tzw. komplementarność. Ponadto terapia homeopatyczna jest często nieporównywalnie tańsza od leczenia klasycznymi lekami.

Każdy etap produkcji leków homeopatycznych jest przeprowadzany w sterylnych warunkach zgodnie z obowiązującymi w przemyśle farmaceutycznym przepisami. Szczególny nacisk jest położony na czystość chemiczną produktu, co zapewnia wysoką jakość i powtarzalność rezultatów leczenia. Medykamenty te dostępne w aptekach spełniają wymogi tzw dobrej praktyki wytwarzania inaczej GMP.

Terapia homeopatyczna powinna przebiega pod ścisłym nadzorem odpowiednio wykwalifikowanego lekarza specjalisty. Istotna jest też znajomość sposobu działania tych leków, gdyż w pierwszych dwóch dniach, pacjent zażywający homeopatyki może odczuwać nawet pogorszenie stanu zdrowia i nasilenie swoich dolegliwości. Jest to tzw. rewersja objawów i jest to nie tylko naturalny i prawidłowy proces ale i wysoce pożądany. Po upływie dwóch dni regularnego, zaleconego stosowania tych leków, objawy ulegają wycofywaniu i rozpoczyna się wówczas zauważalny, miarowy powrót do zdrowia.

w aptekach są dostępne zarówno leki homeopatyczne na receptę ja i takie które możemy kupić bez recepty. W przypadku poważniejszych schorzeń, zanim kupimy jakiś preparat powinniśmy udać się na konsultacje do specjalisty, posiadającego odpowiedni certyfikat. Tylko tak możemy sobie zapewnić nie tylko powrót do zdrowia bez dodatkowych objawów ubocznych ale odpowiednie bezpieczeństwo, gdyż jak wspomniałam, substancje zawarte w leku powinny być dokładnie dobrane do stanu organizmu pacjenta.

Homeopatię można stosować do leczenia zarówno lekkich jak i poważnych schorzeń, stanów ostrych czy przewlekłych. Odpowiednie preparaty możemy stosować profilaktycznie w celu podniesienia sprawności układu obronnego naszego organizmu. Spektrum udanych terapii homeoptycznych obejmuje zarówno choroby układu pokarmowego jak i kostnego czy nerwowego. Dobrze prowadzi się też chorych na alergię czy w przypadku zmian dermatologicznych oraz różnych infekcji.

Poprawa zdrowia w wyniku leczenia homeopatycznego dobrze dobranym preparatem, jest tak szybka, że podejrzewano kiedyś specjalistów o nieczyste praktyki. Czasem jednak leczenie nie doprowadza do pełnego zdrowia i konieczna jest dalsza konsultacja lekarska.

Podziel się ze znajomymi