Zasady działania leków homeopatycznych

3z9hUCPnBe7VwUJ5UAOu7AGrkB6euB.jpg


Administrator

Dodano: 08:52 11 maja 2011
Aktualizowano: 09:14 11 maja 2011
Źródło: Autor: Sylwia Śliż

Leki homeopatyczne dostępne w aptece bez recepty, są przygotowane i opisane tak, by były bezpieczne i łatwe do samodzielnego stosowania. Homeopatia w odróżnieniu od konwencjonalnych metod leczenia, zamiast zabijać bakterie i wirusy, wzmaga siłę witalną organizmu.Leki homeopatyczne zawierają szkodliwe substancje pochodzące z organizmów roślinnych, zwierzęcych i związki mineralne, które mogą wywoływać objawy chorobowe, jednak po rozcieńczeniu i wielokrotnym wstrząsaniu likwidują te same objawy, które pierwotnie wywołują. W 80% składają się z wyciągów roślinnych, m.in. z cebuli, owsa, wilczej jagody, rosiczki, zawierają również wyciągi zwierzęce, takie jak np. jad węża, żmii, pająków, pszczół, a także związki mineralne (sole miedzi, żelaza lub siarki).

Składniki te zostają rozcieńczone w alkoholu lub roztarte w cukrze mlecznym (laktozie), dlatego zażycie nawet najbardziej toksycznych niczym nie grozi.

Na opakowaniu mogą znajdować się następujące oznaczenia:
D – na jedną cześć substancji leczniczej przypada 10 części rozcieńczalnika.
C lub CH – na jedną część substancji leczniczej przypada 100 części rozcieńczalnika.
M – na jedną część substancji leczniczej przypada 1000 części rozcieńczalnika.
TM – substancja lecznicza rozpuszczona w alkoholu.
Liczba umieszczona obok symbolu np. (D5, D10, C30) oznacza, ile razy powtórzono czynność rozcieńczania, im wyższe rozcieńczenia tym większa siła działania leku.

Jedno- czy wieloskładnikowe?
Leki wieloskładnikowe są odpowiednie do leczenia prostych dolegliwości (katar, ból gardła lub głowy), zastosowanie tych preparatów znajduje się na etykiecie. Z kolei leki jednoskładnikowe będą potrzebne, gdy zmagasz się z poważną, przewlekłą chorobą (np. astma), wyboru odpowiedniego leku powinien dokonać lekarz homeopata.

Więcej na temat

Podziel się ze znajomymi