Owies na potencję


Administrator

Dodano: 12:48 22 czerwca 2011
Aktualizowano: 12:55 22 czerwca 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Naukowcy już od wielu lat poszukują sposobu, aby pomóc panom, którzy mają problemy związane z potencją, czy stawaniem na wysokości zadania. Takich preparatów zwiększających wydolność seksualną jest na rynku ogromna ilość. Ich skład często jest tak tajemniczy, że nawet Ci którzy żyją adrenaliną mogliby mieć wątpliwości czy aby na pewno go brać. Są oczywiście składniki, które bliższe są już zwykłemu człowiekowi (różnego rodzaju afrodyzjaki, żeń-szeń) i dużo łatwiej się przemóc aby stosować preparaty, które je zawierają. A my tu w Polsce, niemal pod naszym nosem mamy wspomniany owies – roślinę wciąż niedocenianą. Okazuje się jednak, że to właśnie ona dodaje energii, wigoru, a także pobudza seksualnie.

Wystarczy przyjrzeć się składowi tej rośliny by nie mieć najmniejszych wątpliwości co do jego właściwości. Owies jest źródłem flawonoidów, witamin z grupy B, aminokwasów, krzemionki, żelaza, polisacharydów. Produkty które zawierają owies w pozytywny sposób wpływają na funkcje seksualne mężczyzn (chociaż dla sprawiedliwości dodać trzeba, że w podobny sposób działa też u kobiet). W jaki sposób się to dzieje? Związki, które znajdziecie w owsie stymulują uwalnianie testosteronu, a ten jak wiadomo pobudza miejsca w mózgu odpowiedzialne za emocje seksualne. Z kolei minerały i witaminy które w owsie również są powodują zwiększenie wytrzymałości i wydajności seksualnej.

Nikt oczywiście nie każe jeść tego owsa „prosto z pola”. Bez problemu w każdym większym sklepie znajdziecie produkty, które go zawierają i powinny one stać się jednym z elementów diety każdego mężczyzny. Jeśli ktoś chce iść na skróty, może spróbować specjalnych preparatów w stylu viagry, których głównych składnikiem jest właśnie ekstrakt z owsa.