Jak leczyć suchy kaszel?

kaszel1
Dodano: 11:29 14 października 2013
Aktualizowano: 11:29 14 października 2013
Źródło:

Kiedy się pojawi, to bardzo zły znak dla nas. To zazwyczaj od suchego kaszlu zaczynają się wszelkiego rodzaju infekcje związane z układem oddechowym. Pozbywając się go, bardzo często „ukrócimy” również nadchodzący problem. Suchy kaszel jest też męczący i chociażby to powinno nas zmotywować do walki z nim.

Tak naprawdę, pomimo tego że jest męczący, ten typ kaszlu jest dobrym symptomem. Wspomniałem, że pojawia się on na początku choroby. Oznacza iż nasz organizm walczy z infekcją. Poprzez kaszel stara się pozbyć z organizmu przyczyn problemu. My zaś postaramy się złagodzić sam objaw.

Pierwszą sprawą o którą powinniśmy zadbać, jest odpowiednie nawilżenie mieszkania i przede wszystkim pomieszczenia w którym przyjdzie nam chorować. To bardzo istotne przy suchym kaszlu. Jeśli objaw ten „dopadnie” Was w zimie, to pamiętajcie aby nieco skręcić kaloryfery. Za wysoka temperatura wiążę się ze zbytnim przesuszeniem pokoju. Macie w domu siemię lniane? Jeśli nie, to koniecznie kupcie. Łyżkę siemienia zalewamy gorącą wodą (niezbyt dużą ilością) i odstawiamy na 10 minut. Potem pijemy. Aby wzmocnić efekt, możecie dodać łyżkę miodu. Zresztą ten ostatni sam z siebie doskonale sprawdza się w przypadku problemów z suchym kaszlem.

Kolejny sposób wymaga od Was cytryny i oliwy z oliwek. Nie są to produkty trudne do zdobycia. Wyciskamy sok z cytryny i mieszamy go z 200 ml oliwy z oliwek. Tak przygotowaną miksturę pijemy trzy razy dziennie ( po jednej łyżeczce). Przetrząśnijcie też swoje pudełka przyprawami. Jeśli znajdziecie w nich imbir, to macie kolejny domowy sposób na suchy kaszel. Najlepiej aby był on w postaci korzenia. Kroimy go cienko i zalewamy pół litrem zimnej wody. Następnie gotujemy. Koniecznie na małym ogniu. Dzięki temu z imbiru wydobędą się wszystkie istotne dla nas składniki. Następnie wywar przecedzamy i słodzimy miodem. Pijemy go dwa razy dziennie (po szklance). Imbir nawilża doskonale śluzówkę, więc złagodzi suchy kaszel. Możecie również przygotować syrop z buraków. Obieramy je i kroimy. Zasypujemy czterema łyżkami cukru. Potem odstawiamy na jeden dzień. Pijemy dwa razy dziennie po łyżeczce.  Powinno nam pomóc.