Herbata z lipy


Administrator

Dodano: 15:38 10 czerwca 2008
Aktualizowano: 13:10 4 lipca 2012
Źródło:

Czarna herbata z lipy to napój który może być polecany zarówno na zimę jak i lato. Połączenie lipy z rumiankiem i miodem jest niezwykle aromatyczną mieszankę o niezwykłych właściwościach.

Informacje ogólne o herbacie z lipy, rumianku i miodu
Czarna herbatka z dodatkiem lipy, rumianku i aromatu miodu jest doskonałym napojem na chłodne zimowe wieczory. Chroni przed przeziębieniami i infekcjami które w tym okresie tak często nas atakują. Lipa w ziołolecznictwie jest stosowana jako środek napotny i osłonowy na drogi oddechowe. Moczopędne działanie lipy idzie w parze z właściwościami rozluźniającymi. Lipa przeciwdziała tworzeniu się skrzepów krwi i działa na skórę. Ma ona również działanie żółciopędne które pozwala na osłanianie żołądka, idealna na zaburzenia trawienia. Herbatę z lipy często stosuje się podczas przeziębień, grypy i zapaleniach górnych dróg oddechowych. Jej kojące działanie sprawia, że zasypianie jest łatwiejsze a działa mobilizująco i pobudzająco w momentach słabej koncentracji uwagi i przemęczeniu.

Rumianek – działanie
Z kolei herbata z rumianku ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, rozkurczowe i regulujące trawienie. Pomaga zwalczać infekcje, jest składnikiem diety w zatruciach pokarmowych gdyż działa kojąco na żołądek.

Podsumowanie właściwości opisywanej herbatki
Wszystkie te właściwości sprawiają, że taka mieszanka pozwala zapomnieć o przeziębieniach i pozwala cieszyć się dobrym zdrowiem i niesamowitym aromatem miodu.

Podziel się ze znajomymi