Domowe sposoby na wymioty

Dodano: 10:34 26 marca 2014
Aktualizowano: 11:23 26 marca 2014
Źródło:

Nudności określane są jako „subiektywne poczucie potrzeby zwymiotowania”. Jest ono związane za całą serią objawów, takich jak ból brzucha, czy nadmiar śliny w ustach. Samo wymiotowanie definiowane jest jako nagłe wyrzucenie treści żołądka poprzez usta. Występują w tym czasie silne skurcze brzucha, a także klatki piersiowej.

Przyczyn wymiotów jest wiele. Cześć z nich może być groźna dla naszego życia. Przykładem takiego powodu, może być zatrucie substancjami toksycznymi, czy grzybami. W takich wypadkach zdecydowanie ważniejsze będzie walczenie z przyczyną, a nie samymi wymiotami. Jeśli jednak powód nie jest zagrożeniem, wtedy skupić się możemy na poradzeniu sobie z opisywanym tutaj problemem. Oczywiście w miarę możliwości starajmy się pozbyć też przyczyny.

Z wymiotami walczyć można przy pomocy mięty. Przygotujcie sobie z niej herbatę. Pamiętajcie o tym, aby pić ją małymi łykami. Nic nie da Wam picie szklanki mięty „na raz”. Innymi ziołami, które sprawdzą się w przypadku, kiedy chcecie pozbyć się nudności i powstrzymać wymiotowanie, są melisa i rumianek. Można wykorzystać zarówno herbaty z tych roślin, jak i ekstrakty z nich. Te ostatnie dodać możemy na przykład do wody mineralnej.

Jeśli chcecie pozbyć się nudności i zahamować wymioty, możecie zastosować imbir. Można wypić herbatę z dodatkiem tej przyprawy. Dolejcie do niej też chociażby soku imbirowego. Niektórzy polecają cytrynę. Pomagać w przypadku nudności ma jej wąchanie, a także picie soku. Można również dodać do wody, czy herbaty plaster cytryny.

Kolejny sposób, który jest niezmiernie popularny wśród kobiet w pierwszych miesiącach ciąży, to jedzenie migdałów. Nie dość, że łagodzą objawy nudności, to jeszcze są doskonałym źródłem kwasów tłuszczowych Omega 6, a także witaminy E i magnezu. Polecanym w czasie ciąży sposobem jest jedzenie kiełków pszenicy. Oprócz tego, że mogą powstrzymywać wymioty, to zawierają również sporo ważnych mikroelementów.

Jeśli cierpisz na nudności i chcesz uniknąć wymiotów, to staraj się nie jeść tłusto. Podobne obostrzenia dotyczą potraw pikantnych.