Problemy seksualne u mężczyzn

eTB2nE59qHr8n81Uhq69JvuWm4I28s.jpg


Administrator

Dodano: 11:57 19 kwietnia 2013
Aktualizowano: 12:09 19 kwietnia 2013
Źródło: Autor: Paweł Mazur

To dla wielu panów, po pierwsze powód do wstydu, ale także temat tabu. O problemach natury seksualnej się nie mówi – tak jakby ich nie było. Z drugiej strony, część mężczyzn próbuje niejako na własną rękę rozwiązywać takie sytuacje, często stosując produkty, czy preparaty niewiadomej prominencji.

Problemy tego typu mogą mieć wiele przyczyn. Wiele zależy od tego, w jakim wieku jest mężczyzna. Pojawić się mogą u młodych (dojrzewających właśnie) chłopców, jak i panów w wieku podeszłym. Kwestią jest powód. W młodym wieku problemy z erekcją wynikają najczęściej z psychiki, która nie jest w pełni jeszcze rozwinięta. Mężczyźni w tym wieku bardzo chcą się sprawdzić w kontaktach seksualnych, ale często „ich głowa” im na to nie pozwala. Rodzą się w niej myśli w stylu „co jeśli mi się nie uda?”, co wywołuje stres. A ten ostatni, to jedna z przyczyn problemów natury seksualnej. Tu trzeba dodać, że stres pojawia się jako przyczyna dużo później. W wieku 30 do 40 lat, kiedy to najczęściej skupiamy się na wyczerpującej pracy. Współtowarzyszy takiej sytuacji zmęczenie organizmu, a to nie sprzyja życiu seksualnemu. W podeszłym wieku dochodzą również problemy związane z funkcjonowaniem męskiego organizmu, przede wszystkim prostaty. Nie można oczywiście zapominać o problemach czysto fizycznych jak nadużywanie alkoholu i sterydów. Niektóre leki również mogą wywoływać takie problemy.

Aby je rozwiązać, musimy poznać przyczynę. Często wystarczy korekta swojego stylu życia, lub „przeczekanie” (zwłaszcza u młodych osób) takich problemów seksualnych. W pewnej części przypadków już tak łatwo nie jest. Istnieje tak naprawdę ogromna liczba metod, które mają pomóc. Część z nich, jak np. masaż prostaty ma sprawdzać się w konkretnych problemach. Warto jednak zaznaczyć, że sporo jest głosów mówiących, że taki sposób jest szkodliwy. W przypadku wszelkiego rodzaju kapsułek (najczęściej o naturalnym składzie i dość egzotycznym z punktu widzenia Europejczyka) zdania są bardzo podzielone. I trudno też się temu dziwić, bo tak naprawdę może się okazać, że dany preparat pomoże nam przypadkowo i to w sytuacji, kiedy przyczyna problemów seksualnych leży w zmęczeniu organizmu.

Podziel się ze znajomymi