Domowe sposoby na trądzik różowaty


Administrator

Dodano: 11:23 2 kwietnia 2012
Aktualizowano: 12:34 2 kwietnia 2012
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Trądzik różowaty, jak prawie każde inne schorzenie, które ma związek z urodą ma swój zasób naturalnych metod i przykazań mając pomóc nam pozbyć się tego problemu. O ile mają one swoje niewątpliwe zalety – o czym zaraz – to zdecydowanie nie powinny być jedynym sposobem leczenia trądziku różowatego.

Niewątpliwą zaletą domowych sposobów jest ich niska cena. Jako, że większość z nich opiera się ziołach, to nie wydamy majątku. Jeśli mamy taką możliwość, to sami możemy zasadzić te rośliny, a potem je zebrać i ususzyć. Jednak domowe sposoby to nie tylko zioła, ale i pewne porady, które bardzo często są przytaczane właśnie w zestawieniu z trądzikiem różowatym. Jeśli masz z nim problem to jak ognia powinnaś (celowo piszę do pań, bo to one są najczęściej „celem” tej odmiany trądziku) unikać ostrych potraw. Wzmacniają one jeden z objawów tego schorzenia – zaczerwienie policzków. Podobnie sytuacja ma się z alkoholem, od którego też lepiej trzymać się z daleka. Dieta osoby dotkniętej trądzikiem różowatym powinna być oparta na warzywach i owocach. Po pierwsze są zdrowe, a po drugie pozwalają niszczyć toksyny, a to niezmiernie istotne. Warto również zaopatrzyć się w witaminy: PP, B2 i ewentualnie K.

Istotnym elementem domowej części kuracji na trądzik różowaty są napary i toniki do przemywania twarzy, które sami sobie możemy przygotować. Te pierwsze pozwalają przede wszystkim oczyszczać skórę z toksyn, a także substancji przyczyniających się do pojawiania się grudek na brodzie, policzkach i nosie. Pokrzywa, skrzyp i łopian – to z tych roślin można przygotować te najbardziej skuteczne. Z rzeczy, które możemy znaleźć w kuchni przyda się nam zielona herbata i drożdże. Te drugie zresztą stosowane są jako naturalny „poprawiacz” wyglądu skóry.

Jednak trądzik różowaty to problem dermatologiczny, który powinien być leczony przez lekarza i przepisane przez niego specyfiki. Domowe metody mogą być co najwyżej uzupełnieniem takiej kuracji, tylko i wyłącznie jednak w takim stopniu, aby nam nie zaszkodziły.