Co można pić w czasie diety?

55Xz01ugKK42uc857kHK3QqE2MyseM.jpg


Administrator

Dodano: 08:44 23 stycznia 2012
Aktualizowano: 09:06 23 stycznia 2012
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Zacznijmy od tego, co dla naszego organizmu równie ważne co jedzenie, czyli czysta woda. W zasadzie żadna dieta nie ogranicza jej spożywania, a wręcz się ją zaleca i stawia wyżej niż inne napoje. Jest to oczywistość, wszak woda to część składowa naszego organizmu już na poziomie komórek i tkanek, która odpowiada za transport substancji odżywczych, a także za ich trawienie. Jednym słowem woda to mus przy diecie, nieważne czy odchudzającej, czy po prostu wtedy gdy chcemy się zdrowo odżywiać. Najlepszym rozwiązaniem jest picie źródlanej lub mineralnej. I tu warto zwrócić uwagę na jej jakość i dostarczane minerały.

Nieco bardziej skomplikowana sytuacja ma miejsce z sokami. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób są one wytwarzane. Jeśli są to wyciskane bezpośrednio z owoców i to rzecz jasna tuż przed spożyciem, to można sobie na nie pozwolić. Warto jednak pamiętać, by pić je w ramach dziennej dawki kalorii. Soki, które są ogólnie dostępne w sklepach, najczęściej są słodzone cukrem albo słodzikami. Często też tak naprawdę są tworzone na koncentratach. Skutkiem tego jest to, że nie są one mile widziane w czasie, kiedy zamierzamy się odchudzać. To samo ma miejsce w przypadku napojów gazowanych.

Na czas diety warto odstawić kawę lub ograniczyć ją do maksymalnie dwóch sztuk dziennie. To samo dotyczy zwykłej, czarnej herbaty. Natomiast w czasie odchudzania sprawdzi się doskonale jej zielona odmiana. Wszak przypisuje się jej działanie odchudzające. W czasie odchudzania bezwzględnie należy zrezygnować z alkoholu. Sam w sobie nie powoduje on tycia, ale skutecznie może nas odciągnąć od utraty kilogramów. Chociażby dlatego, że najczęściej po alkoholu mamy ochotę jeść i rzadko kiedy wtedy to kontrolujemy. Zamiast chudnąć, będziemy nabierać masy.

Podziel się ze znajomymi