Zabiegi odchudzające

ZriH8xLbSLQkJ2DvYZpvdYuMiAy28P.jpg
Dodano: 11:24 23 sierpnia 2008
Aktualizowano: 13:08 2 lipca 2012
Źródło: "Super linia", kwiecień 2008

Zabiegi odchudzające to zabiegi, które są dla ciebie stworzone, jeśli chciałabyś schudnąć szybciej, niż przewidziała natura, albo wymodelować ciało. Umiejętne korzystanie z nich może przynieść zadziwiające efekty.

Musimy jednak pamiętać, że poddawanie się opisanym tu zabiegom modeluje wprawdzie sylwetkę, zmniejsza cellulit, ujędrnia ciało i poprawia wygląd skóry, ale nie może być jako jedyna metoda odchudzania. Zwłaszcza jeśli ktoś ma do zrzucenia kilkanaście albo kilkadziesiąt kilogramów.

Zabieg odchudzający: Alice

Zabieg zwany elektronicznym fitnessem, przeznaczony dla osób, które chcą wyszczuplić i wymodelować ciało. Często poddają mu się kobiety, które schudły, ale na udach czy ramionach mają jeszcze zbyt dużo opornej na dietę tkanki tłuszczowej. Zabieg wykorzystuje promieniowanie podczerwone i bioprądy. Dzięki nim zostają pobudzone i wzmocnione wszystkie mięśnie, przyspieszeniu ulega spalanie tkanki tłuszczowej, skóra staje się gładsza i bardziej napięta.
Cena za godzinę: 160-200 zł.

Zabieg odchudzający: Beautytek

Najwięcej skorzystają na tym zabiegu osoby z niewielką nadwagą i cellulitem, chcące pozbyć się kilku centymetrów w obwodzie, ujędrnić skórę i odmłodzić ciało. Kosmetyczka przykłada do ciała sondę, za pomocą której komputer bada stan tkanek. W zależności od uzyskanych wyników wysyła odpowiednio dobrane mikroimpulsy, korygujące pracę komórek. Dzięki temu zaczynają one funkcjonować tak, jak by były biologicznie młodsze. To powoduje, że efekty zabiegu są trwałe. Beautytek poprawia proporcje ciała, przyspiesza przemianę materii w tkankach, stymuluje wydalanie toksyn i sprawia, że komórki skóry stają się lepiej odżywione i dotlenione. A na dodatek pobudza produkcję kolagenu, dzięki czemu ciało staje się jędrniejsze, a więc i młodsze. Bardzo dobrze sprawdza się zastosowany do korekty owalu twarzy. Skóra po zabiegu jest nie tylko lepiej napięta, ale jej pory stają się węższe, zmniejszają się rozszerzone naczynia krwionośne i bledną przebarwienia.

Zabieg odchudzający: Body Mix

Wskazany dla osób z kilkukilogramową nadwagą i niezbyt zaawansowanym cellulitem. Wykorzystuje się tu kilka metod: krioterapię (leczenie zimnem), masaż i naświetlanie podczerwienią. Po nałożeniu na ciało preparatu z aktywnie działającymi składnikami kosmetyczka przesuwa po nim głowicę aparatu, która schładza skórę, co polepsza krążenie krwi. Potem następuje zasysający masaż, a na koniec rozgrzanie promieniowaniem podczerwonym. Zabieg powoduje redukcję cellulitu, ujędrnienie skóry, zmniejsznie obwodu bioder i ud, o ok. 3 cm.
Cena jednego zabiegu: ok. 250 zł.

Zabieg odchudzający: Drenaż modelujący

Raz na jakiś czas dobrze zrobi każdemu, kto się odchudza, ponieważ uelastycznia skórę, odtruwa, przyspiesza krążenie krwi i limfy. Dzięki temu ciało staje się jędrniejsze i gładsze, a cellulit mniej widoczny. Najpierw w ciało wcierany jest olejek, który poprawia ukrwienie skóry i ma właściwości antycellulitowe. Następnie kosmetyczka wykonuje masaż bańką chińską połączony z drenażem limfatycznym. Wytwarzane wówczas podciśnienie zwiększa skuteczność zabiegu i pozwala aktywnym substancjom zawartym w olejku lepiej działać na skórę.
Cena jednego zabiegu: ok. 80 zł.

Zabieg odchudzający: Endermologia

To zabieg przede wszystkim dla osób, którym dokucza cellulit. Jest to masaż wykonywany głowicą zasysającą i jednocześnie precyzyjnie masującą ciało. Klientka musi mieć na sobie specjalny kombinezon, umożliwiający głowicy skuteczną pracę. Każdy fragment skóry zostaje dość energicznie poruszony, dzięki czemu do komórek dociera więcej tlenu i substancji odżywczych, a odprowadzane są z nich zalegające produkty przemiany materii.
Cena jednego zabiegu: ok. 150 zł + kombinezon 110 zł.

Zabieg odchudzający: Hypoxi-trainer

Urządzenie spodoba się osobom o nie najgorszej kondycji, które lubią ruch i chciałyby popracować nad formą i wyglądem dolnych partii ciała. Jest to, mówiąc w uproszczeniu, rower zamknięty w hermetycznej kapsule. Stacjonarna przejażdżka na nim pozwala aż 30-krotnie przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej na brzuchu, biodrach, pośladkach, udach i łydkach.
Pół godziny kosztuje ok. 60 zł.

Zabieg odchudzający: Łóżko izometryczne

Stworzono je dla osób, które z różnych powodów nie mogą się gimnastykować w sposób tradycyjny. W czasie seansu klientka leży, poruszają się natomiast poszczególne elementy łóżka, a wraz z nimi jej ciało. Dzięki temu bezboleśnie zostają rozruszane i uelastycznione mięśnie i stawy, ożywione krążenie. Z czasem poprawia się kształt sylwetki. Ćwiczeniom powinna towarzyszyć jednak niskokaloryczna dieta – wtedy rezultaty są o wiele lepsze.
Jeden seans kosztuje ok. 40 zł.

Zabieg odchudzający: Presoterapia

Zabiegi dają bardzo dobre rezultaty w wypadku nawet zaawansowanego cellulitu. Są wskazane dla osób, które zaczynają się odchudzać i których ciało potrzebuje bodźca, skłaniającego je do lepszego funkcjonowania. Jest to wykonywany pod ciśnieniem masaż, rodzaj drenażu limfatycznego, który poprawia krążenie krwi oraz limfy (a więc mniejsza obrzęki, daje uczucie „lekkich nóg”, przyspiesza wydalanie toksyn).
Cena jednego zabiegu: ok. 90 zł.

Zabieg odchudzający: Program Spa Talaso

Stworzono go dla osób, które chcą zadbać o siebie kompleksowo, ujędrnić skórę i ciało, wymodelować sylwetkę. Jest świetny na zakończenie odchudzania; jako nagroda za wysiłek i jednocześnie wzmocnienie uzyskanych efektów. Pierwszy etap to piling. Następnie mocowane są na ciele elektrody, które poddawane są działaniu prądu o niskiej częstotliwości, które pobudzają spalanie tkanki tłuszczowej i wzmacniają mięśnie. Później przychodzi pora na wprowadzenie za pomocą ultradźwięków preparatu zmniejszającego cellulit i wyszczuplającego, co pobudza spalanie tkanki tłuszczowej. Kolejnymi etapami są: hydromasaż z algami, maska na ciało w kapsule Kolor Spa, masaż ręczny.
Cena seansu: ok. 350 zł (seans trwa ok. 3 godziny).

Zabieg odchudzający: Skulturslim

Zabieg przeznaczony dla osób z dużą nadwagą, nazywa się go metodą intensywnego odchudzania. Ciało zostaje owinięte najpierw mokrymi elastycznymi bandażami, a następnie pasami, które przewodzą prąd o niskim natężeniu. Dzięki jego działaniu przyspieszone zostaje usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii, poprawia się krążenie krwi i limfy, co powoduje likwidację obrzęków, zmniejszenie cellulitu i poprawę stanu skóry.
Po jednym seansie można stracić do 1 kg i do 10 cm w obwodach ciała.
Cena seansu: ok. 150 zł.

Zabieg odchudzający: Ultracontour Medixsystem

Metoda uważana jest za nieinwazyjną wersję lipostrukcji, a przeznaczona dla osób, które chcą się pozbyć tkanki tłuszczowej nagromadzonej nierównomiernie. Urządzenie emituje ultradźwięki, które powodują, że z komórek wydostaje się nagromadzony w nich tłuszcz. Następnie usuwany jest on z organizmu dzięki drenażowi limfatycznemu.
Wskazana jest seria 3 zabiegów, w czasie jednego znika zwykle aż ćwierć kilograma tłuszczu. Efekt staje się widoczny mniej więcej po miesiącu: zmniejszenie obwodu w talii, biodrach, udach ok. 4-6 cm.
Cena jednego zabiegu: ok. 1200 zł.

Zabieg odchudzający: Smartlipo

Jest najnowszym osiągnieciem w chirurgii plastycznej, mało inwazyjna metoda kształtowania sylwetki, likwidowania cellulitu i ujędrnienia skóry. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, na określonych obszarach ciała. Promieniowanie lasera sprawia że rozrywane są błony komórek tłuszczowych i uwalniane ich zawartości. Nie ma potrzeby odsysania tłuszczu. Zniszczone komórki przekształcają się w emulsję, która w sposób naturalny zostaje wydalona z organizmu. Co ważne, proces rozbicia komórek jest nieodwracalny. Jeśli pacjent przytyje, tłuszcz odłoży się w innych miejscach ciała.
Już po dwóch dniach pacjent może wrócić do pracy, a po dwóch tygodniach do normalnego trybu życia.