Wzdęcia brzucha

wzdęcia1


Administrator

Dodano: 13:16 8 lipca 2013
Aktualizowano: 13:16 8 lipca 2013
Źródło:

To bardzo częsty problem natury zdrowotnej. Najczęściej szukamy powodu wszędzie, tylko nie w sobie samych. Tymczasem wzdęcia brzucha to bardzo często odpowiedź naszego organizmu (czy też dokładniej układu pokarmowego) na nieprawidłową dietę, czy też brak ruchu.

Wzdęcie brzucha, szczególnie gdy jest bolesne, może być dość przykrą dolegliwością zdrowotną.yujk,. To przypadłość, której częstotliwość można określić jako bardzo częstą. W zasadzie, większość z nas miała z nią do czynienia przynajmniej raz w życiu. Wzdęcia brzucha to nic innego, jak gromadzenie się gazów w naszym układzie wydalniczym. To tak naprawdę znak, że możemy mieć problemy z trawieniem. Badania wskazują, że nawet co drugi Polak może mieć taką dolegliwość. W większości wypadków to efekt naszych błędów żywieniowych i wspomnianego mało aktywnego trybu życia.

Wzdęcia brzucha objawiają się w podobny sposób u wszystkich mających z tym problem, natomiast samo odczucie bywa już opisywane różnie. Niektórzy opisują ten problem jak odczucie napęczniałego brzucha. Można też go odczuwać jako przeszywający ból, który atakuje nagle w okolicach brzucha. Gdzie należy szukać wzdęć? Wspominałem we wstępie – w złej diecie. Chodzi tutaj przede wszystkim o jedzenie tych produktów, które są trudne do trawienia. Tak zwane dania ciężkostrawne. Znamy je wszyscy, a część z nas zajada się nimi nie przejmując konsekwencjami. Jednymi z nich mogą być właśnie często występujące wzdęcia brzucha. Istotne jest nie tylko to co jemy, ale i w jaki sposób. Zbyt nerwowe jedzenie bez odpowiedniego pogryzienia naszego dania może być przyczyną wzdęcia brzucha.

Najlepiej oczywiście zapobiegać temu problemowi. Powyższy akapit dość wyraźnie wskazuje miejsce, gdzie należy szukać rozwiązania. Musimy zmienić nawyki żywieniowe. Tylko to może dać nam szansę wyeliminowania wzdęć brzucha. Tak zwany zdrowy jadłospis to tylko jedna z możliwości. Naprawdę ogromne znaczenie, zresztą nie tylko w tej sytuacji, ma odpowiednia dawka ruchu. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że nawet „zwykły” spacer może przynieść wiele dobrego. Ważne, aby był regularny.

Podziel się ze znajomymi