Witaminy dla kobiet

Fotolia_44553392_Subscription_Monthly_L
Dodano: 07:28 20 listopada 2013
Aktualizowano: 07:28 20 listopada 2013
Źródło:

Nasz organizm potrzebuje składników mineralnych. Zależnie od płci, to zapotrzebowanie jest oczywiście zróżnicowanie. Na jakie witaminy szczególną uwagę powinniście drogie panie, zwrócić? Sprawdźmy.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście doprowadzić do takiej sytuacji w której będziemy mieli nadwyżkę wszystkich witamin i dzięki temu nie będziecie musiały się martwić o to, że któryś brakuje. Niestety taka możliwość nie wchodzi w rachubę, chociażby dlatego, ze nadmiar może być szkodliwy.Trzeba zadbać o regularne dostarczanie witamin do organizmu.

Zaczniemy od witaminy A. Jest ona odpowiedzialna między innymi za wygląd skóry, a także stan paznokci i włosów. To jednak nie jedyne jej zalety. Kiedy spojrzymy na wszystkie funkcje witaminy A, to okaże się iż jest ona nam naprawdę niezbędna. Składnik ten to między innymi układ kostny i ochrona przed szkodliwymi dla naszego organizmu drobnoustrojami. Jeśli pojawią się niedobory tego składnika, to wystąpić mogą problemy z widzeniem. Skąd brać tę witaminę? Znajdziecie ją między innymi w tranie i wątróbce drobiowej. W wersji dla osób niejedzących mięsa, źródłem witaminy A są pomarańczowe i czerwone warzywa.

Kolejny składnik, szczególnie istotny przy detoksykacji organizmu, to witamina C. Z jej znalezieniem nie będziecie mieli żadnego problemu. Kiszona kapusta, szpinak i owoce cytrusowe -tam ją znajdziecie. Pamiętajcie, że witamina C, to także wzmocnienie układu odpornościowego. Przyda się Wam to szczególnie zimą. Podobnie jak w przypadku mężczyzn, bardzo istotne dla kobiet są witaminy z grupy B. Odpowiedzialne są one za cały szereg funkcji w organizmie. Witaminy B to między innymi funkcjonowanie układu nerwowego, serca, a także mięśni. Biorą one również udział w przemianie białek. Jedną z bardziej istotnych witamin z tej grupy, jest ta oznaczona symbolem B6. Ma ona swój udział w tworzeniu się hormonów.

Ostatnią witaminą o której nie można nie wspomnieć jest ta oznaczona literą E. Szukajcie jej przede wszystkim w nasionach roślin oleistych. Witamina E chroni przed nowotworami, wzmacnia naczynia krwionośne. Ma też ona swój wpływ na poprawę koncentrację.

Podziel się ze znajomymi