Skuteczne odchudzanie

Dodano: 08:10 19 maja 2017
Aktualizowano: 08:10 19 maja 2017
Źródło:

Znalezienie sposobów na trwałe pozbycie się nadmiernych kilogramów, to dla wielu osób zadanie porównywalne ze znalezieniem Św. Graala. Istnieją jednak pewne skuteczne metody na odchudzanie. Trzeba je wprowadzić w życie. Nie będzie to oczywiście w żadnym wypadku łatwe.

Pierwszą kwestią jest upór i konsekwencja. To można powiedzieć złota zasada odchudzania. Bez tego osiągnięcie zadowalających wyników będzie raczej niemożliwe. Po drugie czas. Zapomnijcie o szybkich i skutecznych metodach na odchudzanie. Głodówek, które w weekend spowodują, że stracicie kilka kilogramów. Owszem taki efekt najpewniej się pojawi. Tylko jednak na chwilę. Bardzo szybko wrócicie do swojej poprzedniej wagi. Odchudzanie to proces, który powinniśmy rozłożyć w czasie. Tylko dzięki temu będziemy mogli stracić na wadze i nie wrócić do poprzedniej.

Istnieje też sporo zasad dotyczących tego co i w jakich ilościach powinno znaleźć się na naszym talerzu. Jak już zostało wspomniane nie wolno głodować. Owszem liczbę kcal spożywanych w ciągu dnia trzeba zmniejszyć. Zacznijmy od obniżenia o np. 300 kcal. Już w tym momencie może się okazać, że całkiem niedługo pojawią się pierwsze efekty. Posiłki starajmy się jeść o tej samych porach. Ważna jest też ich liczba . To, że się odchudzamy, nie oznacza rezygnacji z nich. Jemy 4 do 5 razy dziennie. Porcje nie powinno być zbyt duże. Nie mamy się objadać, tylko zrzucić nadmierne kilogramy. Kolejna sprawa to przemyślenie jadłospisu. Jeśli dodatkowo część z posiłków uda się nam przygotować wcześniej, to łatwiej będzie się nam diety pilnować. Nawet jeśli jednak zdarzy się nam zjeść coś niezdrowego „na mieście”, to nie oznacza od razu, że nasz pomysł na odchudzanie nie wypalił. Nic tak naprawdę się strasznego nie stało. Ważne, żeby była to sytuacja rzadka. Warto też czytać etykiety produktów, które kupujemy. Dzięki temu unikniemy składników, które w odchudzaniu nie pomagają.

No i oczywiście ruch. Jeśli faktycznie chcemy zrzucić te nadmierne kilogramy, to koniecznie musimy być bardziej aktywni.