Oczyszczanie organizmu z toksyn

Sauerkraut
Dodano: 13:49 29 stycznia 2014
Aktualizowano: 13:49 29 stycznia 2014
Źródło:

Na nasz organizm ma wpływ między innymi sposób odżywiania. Niestety nasze jedzenie jest też opanowane przez sztuczne składniki, które dodatkowo zaśmiecają nasz organizm. Może to powodować różnego rodzaju dolegliwości, a także szybsze starzenie się organizmu. Dlatego od czasu do czasu potrzebujemy sprzątania.

Toksyny gromadzą się w naszym organizmie w zasadzie w każdym miejscu. Mogą one działać na nas przez dłuższy czas, powodując spore szkody. Istnieje wiele sposobów na detoksykację. Część z nich jest zdrowa i nie będzie skutkować zagrożeniem dla organizmu. Innych z kolei zdecydowanie lepiej unikać.

Jednym z popularniejszych sposobów na oczyszczanie organizmu są diety warzywno – owocowe. Uznawane są one za sposoby nieszkodliwe, ale warto pamiętać chociażby o tym, że nie można ich stosować za długo, gdyż zawierają jedynie część potrzebnych naszemu organizmowi składników. Zazwyczaj takie diety oczyszczające trwają 2, góra 3 dni. Są też długotrwałe sposoby oczyszczania organizmu z toksyn, ale te metody najczęściej są „prowadzone” przy udziale specjalistów.

Diety jednodniowe zazwyczaj opierają się o konkretny produkt, który ma właściwość pozbywania się szkodliwych substancji. Niezwykle popularne jest oczyszczanie organizmu przy użyciu owoców cytrusowych. Wystarczy przygotować sobie napój z soku z cytryny i ciepłej wody. Pijemy rano na czczo. W podobny sposób możemy wykorzystać ocet jabłkowy. Oczyszczaniu organizmu sprzyjają również maliny i aronia. Warto je umieścić w swoim codziennym jadłospisie.

Niektóre warzywa, takie jak chociażby buraki, również mogą zostać wykorzystane do pozbywania się toksyn z organizmu. Przy okazji, dostarczają one sporo składników odżywczych, takich jak chociażby potas, wapń i magnez. Popularna w naszym kraju cebula, też może być wykorzystywana w oczyszczaniu organizmu z toksyn, szczególnie metali ciężkich.

Starajcie się z kolei unikać głodówek jako metody na pozbycie się szkodliwych substancji. Mogą być one groźne dla naszego organizmu.

Podziel się ze znajomymi