„Najgorsze” diety odchudzające

Dodano: 12:19 14 czerwca 2016
Aktualizowano: 12:19 14 czerwca 2016
Źródło:

W dużym stopniu różnego rodzaju rankingi związane ze sposobami na zrzucanie zbędnych kilogramów są subiektywne. Konkretne dieta może być nieskuteczna w wielu przypadkach, ale u jakieś grupy ludzi „odniesie sukces”. Warto  spojrzeć na różne sposoby pod kątem zdrowotnym. To powinno być dla nas najważniejszą kwestią.

W takim wypadku do grupy najgorszych metod odchudzania można zaliczyć dietę kopenhaską ( jak również jej różne wersje). Efekty jej stosowania mamy zobaczyć już po trzynastu dniach. W tym czasie jesteśmy skazani na bardzo rygorystyczne menu. Zagrożeniem dla organizmu jest bardzo niska ilość dostarczanych kcal. Od 500 do 900 dziennie. To naprawdę mało. Jeśli pracujecie fizycznie, to w żadnym wypadku nie możecie się decydować na tę dietę. W czasie trwania tej diety spożywa się 3 posiłki dziennie. Nie można sobie pozwolić na podjadanie. Z perspektywy zdrowia to jedna z najgorszych diet.

Nasz organizm „nie przepada” również za popularnym sposobem Dukana. Problemem w przypadku tej diety jest zbyt duża ilość produktów białkowych. To w pewnym momencie może wywołać problemy zdrowotne. Mowa o sytuacji w której diecie Dukana będziemy „poddani” przez dłuższy czas. Może być ona sporym obciążeniem dla wątroby i nerek. Warto mieć to na uwadze, decydując się właśnie na taki sposób pozbycia się nadmiernych kilogramów.

Dla zdrowia niezbyt dobrym wyborem będzie dieta Paleo. Jest ona bardzo popularna, również w naszym kraju. Z perspektywy organizmu problemem może być zbyt duża ilość białka w tej diecie (chociaż nie aż tyle co w opisywanej wyżej). Przypisuje się jej również zakwaszanie organizmu. To ostatnie prowadzi do szeregu dolegliwości. Problemem będzie między innymi gorsza kondycja. W takiej sytuacji zwiększa się też podatność organizmu na infekcje. Objawem zakwaszenia będą problemy z pamięcią. W nadmiernym ilościach możemy tracić włosy. Częstym problem są zaparcia lub biegunki. To tak naprawdę tylko kilka objawów zakwaszenia organizmu, do którego może doprowadzić wspomniana dieta.