Na czym polega dieta ośmiogodzinna

Fat.
Dodano: 08:32 29 września 2016
Aktualizowano: 08:32 29 września 2016
Źródło:

Co roku pojawiają się nowe sposoby na zrzucanie nadmiernych kilogramów. Ich zwolennicy przekonują o skuteczności i „rewolucyjnym” podejściu do odchudzania. Różnie takie diety „kończą”. Część z nich bardzo szybko odchodzi w zapomnienie. Inne z kolei przez dłuższy czas są chętnie stosowane i to tak naprawdę niezależnie od wyników, jakie można dzięki nim uzyskać.

Jak to będzie w przypadku diety ośmiogodzinnej? Czas to pewnie pokaże. To metoda, która pojawiła się na początku tego roku. Na pewno ma ona szanse na dłużej zagościć w naszej świadomości, chociażby dlatego, że nie jest to restrykcyjny sposób odchudzania. Tych jak wiadomo nie lubimy najbardziej.

Na czym ma polegać dieta ośmiogodzinna? Założenie jest dość proste. Musimy dać organizmowi szansę strawić to co jemy. Dlatego też w ciągu dnia możemy jeść przez osiem godzin (oczywiście nie cały czas;) ). Pozostałą część doby pościmy. To właśnie ma nam pozwolić zrzucić nadmierne kilogramy. Co ciekawe dieta ta zakłada, że niekoniecznie nasz pierwszy posiłek w ciągu dnia musi być zjedzony zaraz po tym jak wstaniemy. Według koncepcji przedstawianej przez twórców tej diety, lepiej najpierw napić się herbaty albo kawy. Śniadanie możemy zjeść parę godzin później.

Jako, że w ciągu dnia możemy jeść tylko przez osiem godzin, to według zwolenników tej diety ma nam to pozwolić zmniejszyć ilość przyjmowanych kalorii. To oczywiście pozwoli zrzucić parę nadmiernych kilogramów. To i fakt tego, że pozwalamy pracować naszemu organizmowi w bardzie wydajny sposób. Jeść w ciągu tych ośmiu godzin możemy w zasadzie wszystko. Oczywiście warto byłoby się przyjrzeć, czy aby na pewno dany produkt jest zdrowy. Raczej nie zrzucimy brzuszka jedząc tłuste rzeczy.

Oprócz diety istotny jest też wysiłek fizyczny. Samym jadłospisem, zwłaszcza przy założeniu, że mamy siedzący tryb życia – trudno będzie się nam pozbyć nadmiernych kilogramów. Warto więc wprowadzić nieco ruchu. Aktywność musi być oczywiście regularna. W miarę możliwości 3 razy w tygodniu po pół godziny dziennie. To powinno wystarczyć.