Jak pozbyć się mięśnia piwnego

ynu7tO7G7455g416QNK1332Q29NJBa.jpg


Administrator

Dodano: 08:40 13 maja 2011
Aktualizowano: 08:49 13 maja 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Jak pozbyć się „mięśnia piwnego”? Faktem jest, że dla niektórych duży brzuch jest jak najbardziej powodem do dumy, oznaką bogactwa. Być może, chociaż jednak najczęściej jest to po prostu oznaka złej diety i picia sporej ilości piwa. Nierzadko nie zdajemy sobie sprawy, że taki „mięsień piwny” może wpływać negatywnie na stan naszego zdrowia.

Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że otłuszczenie narządów jamy brzusznej (charakterystyczne dla ludzi otyłych) znacznie pogarsza ich funkcjonowania. Zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów. Wysoki cholesterol z kolei może doprowadzić do zapalanie trzustki, czy tak zwanej kamienicy żółciowej. Grozi nam cukrzyca, problemy z wątrobą, miażdżyca i choroby serca. Wszystko to „tylko” przez picie dużej ilości piwa i zajadanie potem głodu. Na szczęście można temu przeciwdziałać, albo do tego po prostu nie dopuścić.

Niestety nie mam dobrej informacji dla fanów tłustej golonki zapijanej piwem. Jeśli nie chcemy dopuścić do tego, aby nasz organizm dopadła któraś z wyżej wymienionych chorób musimy ją odstawić, przynajmniej na jakiś czas. Logicznym jest zmiana przyzwyczajeń żywieniowych. Może nie potrzebujemy tak drastycznych zmian, jakie często charakteryzują diety przeznaczone dla kobiet, ale nie zmienia to faktu, że musimy odstawić tłuste i ciężkie jedzenie. Dieta ustawiana „pod mężczyznę” powinna jednak zawierać nieco więcej węglowodanów, a wynika to ze specyfiki zawodów wykonywanych przez panów.

Na szczęście dla nas mężczyzn, taki mięsień piwny dość szybko reaguje na ograniczenie dziennej dawki kalorii. Niestety od samego zmniejszenia tej liczby tak szybko nie schudniemy. Musimy sobie uświadomić, że – jak przy każdej diecie – istotne są regularne ćwiczenia. Nie tylko po to, aby szybko pozbyć się zbędnych kilogramów, ale również odpowiednio ukształtować naszą sylwetkę. Samą dietę dla mężczyzny, można zamknąć w sumie w jednym zdaniu. Mniej tłuszczu, a mięsień piwny w niedługim czasie stanie się tylko niemiłym wspomnieniem. I pamiętajcie, jeżeli obwód Waszego pasa przekracza magiczną granicę 102 centymetrów, jesteście bardziej narażeni na miażdżycę, cukrzycę i problemy z sercem.

Podziel się ze znajomymi