Jak zdrowo nabrać kilogramów?

Fat.
Dodano: 12:50 16 grudnia 2016
Aktualizowano: 12:50 16 grudnia 2016
Źródło:

Wiele osób ma raczej problem z pozbyciem się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Dużo więc łatwiej spotkać porady związane z odchudzaniem. Spróbujmy jednak odpowiedzieć sobie na pytanie w jaki sposób przytyć, aby jednocześnie było zdrowo.

Co istotne, najpierw dobrze jest ustalić przyczynę niedowagi. Powodem mogą być choroby pasożytnicze, zaburzenia metaboliczne i nowotwory. Przyczyną może być też stres. Jak więc widać powody mogą być naprawdę poważne.

W jaki sposób nabrać kilogramów? Nie jest to wcale łatwo. Pierwszym pomysłem jaki przychodzi do głowy, to oczywiście tłuste jedzenie. Przecież od tego tyjemy. Zgadza się, tylko, że nie możemy zwiększając kaloryczności jednocześnie jeść niezdrowo. Nie o tutaj nam przecież chodzi.

Przede wszystkim należy jeść regularnie. Omijanie posiłków to nie jest dobry pomysł. W ciągu dnia 4 do 5. Jednym z rozwiązań jest mieszanie składników. Na przykład na obiad na talerzu powinny znaleźć się węglowodany, białka a także tłuszcze. Co można jeść? Mięso (ale starajmy się chude) i ryby jako źródło białka. W menu powinien znaleźć się też nabiał. Nie należy unikać warzyw i owoców. Można z nich robić sok, który będzie pobudzał apetyt. Owoce możemy jeść bez żadnych zastrzeżeń. Inaczej niż w przypadku odchudzania, kiedy należy unikać tych z wysokim poziomem cukru. Jedyne o czym należy pamiętać, to że dzienna maksymalna dawka owoców to około pół kilograma. Jeśli chcemy pobudzić apetyt, to warto oprócz wspomnianych soków, zainteresować się też niektórymi przyprawami. Pomogą nam między innymi tymianek i majeranek.

Dieta powinna być bogata węglowodany. Nie należy specjalnie przejmować się ich rodzajem. W diecie, której zadaniem jest przytycie mogą być obecne proste i złożone. Można jeść zarówno biały, jak i brązowy makaron. Tak samo w przypadku ryżu czy pieczywa. Raczej nie powinniśmy się ograniczać. Jeżeli coś lubimy, to jedzmy to. Problem zaczyna się w momencie, kiedy musimy zmuszać się do jedzenia czegokolwiek. Tutaj konieczna może okazać się wizyta u lekarza. Zresztą wymienione na początku przyczyny niedożywienia sam z siebie taki obowiązek na nas nakładają.