Jak pozbyć się toksyn z organizmu?

Dodano: 14:31 29 listopada 2013
Aktualizowano: 14:31 29 listopada 2013
Źródło:

Są szkodliwe dla naszego organizmu i mogą poczynić poważne w nim spustoszenie. Jeśli toksyny zaczną dawać nam wyraźne znaki, że jest ich już dużo, to warto przedsięwziąć konkretne kroki. Musimy się ich po prostu z naszego organizmu pozbyć.

Najprościej byłoby je po prostu…wypocić. To najbardziej naturalna metoda na toksyny. Pocenie się, oprócz tego, że odpowiada za regulowanie temperatury naszego ciała, pozwala również przez skórę pozbywać się trujących substancji z naszego organizmu. Jeśli więc chcecie więc być „czyści”, to dobrze jest postarać się o odrobinę aktywności fizycznej. Wypicie dużych ilości (oczywiście w miarę rozsądnych) wody przed treningiem zwiększa „potliwość”. To z kolei powoduje, że pozbędziemy więcej toksyn. Jeśli nie lubicie się ruszać, możecie skorzystać z sauny. To bardzo szybki sposób na wypocenie szkodliwych substancji z organizmu.

Toksyn możemy również pozbyć się poprzez dietę. Powinna ona trwać od 2 do 3 tygodni. Jadłospis w tym czasie powinien być bogaty w produkty pełnoziarniste, oraz w warzywa i owoce. Generalnie rzecz biorąc, w takim przypadku potrzebujemy przede wszystkim błonnika. To on będzie tą swoistego rodzaju miotłą, która pozbędzie się z naszego organizmu toksyn. Substancji które są dla nas zagrożeniem pozbywamy się nie tylko poprzez pocenie, ale również przez mocz. To właśnie dlatego przy oczyszczaniu organizmu „łaskawym” okiem powinniście na mieszanki ziołowe, które działają moczopędnie. Pewnym rozwiązaniem są również rośliny, które działają w sposób przeczyszczający (np. koper włoski). Warto jednak wiedzieć o tym, że stosując je zbyt często, pozbywamy się z naszego organizmu również istotnych składników odżywczych (witamin i pierwiastków), a to może mieć przykre konsekwencje.

Toksyn możecie również pozbyć się przy pomocy głodówek. 2 do 3 dni minimalnego jadłospisu (bardzo często opartego na jednym produkcie) ma wspomóc usunięcie szkodliwych substancji z organizmu. Skuteczność głodówek i ewentualne skutki uboczne są jednak wciąż szeroko dyskutowanym tematem.

Podziel się ze znajomymi