Duże ręce a dieta

J62rFOZ77lmGGsf6Y99J88MOo0PR2K.jpg


Administrator

Dodano: 13:13 20 lutego 2012
Aktualizowano: 13:20 20 lutego 2012
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Śpieszę z wyjaśnieniem tytułu. Otóż w przypadku każdego sposobu odchudzania pewnego rodzaju problemem (czy też utrudnieniem) jest fakt odmierzania wagi konkretnych produktów, które może zjeść, a pod żadnym pozorem dawki dziennej nie można przekraczać. W przypadku dzisiejszego bohatera – diety garściowej – problem ten nie istnieje. Porcja, którą możemy zjeść na jeden posiłek odpowiada zaciśniętej dłoni. Oczywistym więc wydaje się, że Ci którzy mają większe dłonie lepiej na tym wyjdą. Chociaż tak naprawdę najczęściej są też wyżsi i ciężsi, dlatego i tak potrzebują dużo więcej składników odżywczych. Niezależnie od wielkości naszej dłoni i tak wszystkim, którzy podejmą się tej diety będzie się na początku wydawało, że jedzą za mało. Jest to w pewien sposób naturalna sprawa, bo nasz organizm musi się przestawić na mniejsze porcje.

W ciągu dnia możemy zjeść 5 posiłków i jako że bez wątpienia nie należą do one do największych, to warto zadbać o to, aby były bogate w potrzebne naszemu organizmowi składniki odżywcze. Niektórzy, aby jeszcze szybciej stracić zbędne kilogramy dodają do potraw sproszkowany błonnik. W diecie garściowej bardzo istotne jest codzienna dawka płynów. Najlepiej sprawdza się w tym wypadku niegazowana woda mineralna lub zwykła herbata (byle bez cukru). 5 posiłków w ciągu dnia powinno być w taki sposób rozłożone, aby odstępy między nimi wynosiły około 2 i pół godziny. Z rzeczy zabronionych: tłuszcze, mięso i biały chleb.

Dieta garściowa może mieć jednak poważne skutki uboczne. Dostarczamy do organizmu nierzadko mniej niż tysiąc kalorii dziennie, a to znacznie poniżej potrzeb człowieka aktywnego fizycznie. Mogą się pojawić problemy z perystaltyką jelit, a także apatia i problemy ze snem.

Podziel się ze znajomymi