Domowe sposoby na przejedzenie

Dodano: 08:54 21 grudnia 2016
Aktualizowano: 08:54 21 grudnia 2016
Źródło:

Zdarza się każdemu. Czasem po prostu trudno się oprzeć widząc, jakie pyszności znajdują się na stole. I próbujemy. Trochę tego, trochę tamtego. Wydaje nam się, że wszystko kontrolujemy, ale niestety tak nie jest. W pewien momencie pojawia się ból brzucha, niestrawność, wzdęcia i zgaga. Jak poradzić sobie z przejedzeniem?

Istnieje wiele domowych sposobów, które mogą nam pomóc. Na początek herbata. Sprawdzi się zarówno czarna, zielona i czerwona. Każda z nich ma swój pozytywny wpływ na stan naszego układu pokarmowego. Działają w innym od siebie natężeniu, ale też potrzebują różnego czasu. Generalnie jednak herbaty wspomagają w pewien sposób trawienie. Kolejne rozwiązanie na przejedzenie jest chyba najbardziej znanym i najchętniej stosowanych. To mięta pieprzowa. Napar z niej jest prosty do przygotowania, a jednocześnie bardzo efektywny w działaniu. Jeśli tylko poczujemy symptomy związane z przejedzeniem, to warto na miętę pieprzowa postawić.

Dzień po tym jak zjemy zbyt dużo, warto rano wypić ciepłą wodę z sokiem z cytryny. Dzięki temu możemy oczyścić organizm. Jest to sposób „na skróty”, ale warto o nim pamiętać. Jeśli w związku z tym, że nie mogliśmy się powstrzymać od jedzenia, odczuwamy zgagę albo nudności, to pomóc nam może ocet jabłkowy. Wystarczy go pomieszać z wodą. Najlepiej w stosunku 1:2. Dzięki takiej miksturze możemy szybko pozbyć się objawów przejedzenia.

Jeśli problemem jest zgaga, to warto przygotować sobie herbatę z imbiru. Potrzebujemy pokrojonego w plasterki korzenia. Zalewamy go wrzątkiem i czekamy 10 minut. Parzymy pod przykryciem. Po tym czasie możemy już naszą herbatę wypić. Można też przygotować napar z kminku. Zresztą ten ostatni jest też pomocny przy wzdęciach. Jeśli to one są problemem, to możemy pomóc sobie koprem włoskim.

I na koniec jeszcze jedna rada. Jeśli się przejemy, to w żadnym wypadku nie siadajmy przed telewizorem. Lepszym rozwiązaniem będzie spacer. Wystarczy tak naprawdę pół godziny (chociaż im więcej, tym lepiej).