Dieta strukturalna

E91i39lR43t9FDy4SI3NvEdBZBe3Dw.jpg


Administrator

Dodano: 08:00 19 lipca 2011
Aktualizowano: 08:05 19 lipca 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

W zasadzie jest to raczej sposób na oczyszczanie organizmu. Dieta taka powinna trwać tylko dwa dni i w zupełności powinno to wystarczyć do pozbycia się z organizmu toksyn, a przy okazji zrzucenia nawet do dwóch kilogramów. Zalety? Przede wszystkim tak naprawdę przygotowywanie posiłków nie jest czasochłonne, bo – i to dla niektórych może być wada – praktycznie przez te dwa dni za dużo jeść nie będziemy. Raczej pić.

Najlepiej na dietę przeznaczyć weekend, kiedy większość z nas ma wolne w pracy, bo oczyszczanie organizmu w ten sposób to przede wszystkim bardzo mała liczba kalorii, a więc co za tym idzie duży wysiłek fizyczny nie jest specjalnie wskazany. Dietę strukturalną możemy rozpocząć już w piątek wieczorem. A w zasadzie wcześniej nieco, bo przed pójściem spać musimy przyjąć aż 1,5 litra napojów. Dieta jak już wspomniałem opiera się w zasadzie tylko na koktajlach, które spożywamy w porach posiłków. Przyrządzać je najlepiej zaraz przed „jedzeniem”. Są one bombami witaminowo–mineralnymi i mają bardzo mało kalorii. Miksujemy przede wszystkim warzywa i owocem. Można dodawać mleko sojowe, czy soki.

Oczyszczanie organizmu w ten sposób powinno trwać nie dłużej niż wspomniane dwa dni, bo potem rośnie prawdopodobieństwo efektu jo-jo, kiedy już dietę strukturalną zakończymy. Co ciekawe w czasie jej trwania w zasadzie nie odczuwamy głodu, wynika to z tej prostej przyczyny, że wszystkie produkty, które miksujemy mają niski indeks glikemiczny. Do diety strukturalnej warto też włączyć produkty zbożowe (płatki, czy po prostu musli), bo poprawiają one trawienie. Kiedy obudzimy się w poniedziałek po takim dwudniowym oczyszczaniu organizmu poczujemy się dużo lepiej (w końcu pozbywamy się z organizmu toksyn), a także lżejsi, bo zrzucimy do 2 kilogramów.

Podziel się ze znajomymi