Dieta przy grupie krwi 0


Administrator

Dodano: 14:24 29 stycznia 2013
Aktualizowano: 14:49 29 stycznia 2013
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Naukowcy utrzymują, że to najstarsza grupa krwi. Jej posiadanie oznacza pewne zalety, ale – jak to w życiu bywa– także i wady. Ta grupa krwi w pewien sposób wymusza na nas jedzenie i unikanie konkretnych produktów.

Zacznijmy od wspomnianych wad i zalet. Osoby z grupą krwi 0 mają dużo mocniejszy układ odpornościowy niż inni ludzie. To oczywisty plus. Wadą są częste problemy związane z przemianą materii. Jednak osoby z grupą krwi 0 określa się często jako przywódców. Osoby takie powinny dużo ćwiczyć, a także przyjmować białko zwierzęce, bo to sprzyja ich rozwojowi. Dieta dla grupy krwi 0 jest dość jasno określona (w sensie dostępnych produktów, jak i tych zakazanych). To dzięki konkretnemu jadłospisowi można schudnąć.

Zacznijmy od tego, czego taka osoba powinna unikać. Przede wszystkim białe pieczywo. To wręcz żelazna zasada dla tej grupy krwi. Generalnie rzecz biorąc osoby takie powinny unikać tych produktów, które są przygotowywane ze zboża, a także roślin strączkowych. W przypadku grupy krwi 0 bardzo często nadwaga wynika właśnie z błędów żywieniowych poprzez jedzenie, oprócz wspomnianych produktów, kapusty, ziemniaków, brukselki, czy kalafiora. Spożywanie wspominanego wcześniej białka zwierzęcego nie jest możliwe pod każdą postacią. Mięso jest w tym wypadku istotne i dlatego do diety trzeba włączyć wołowinę i drób. Głównym przeciwwskazaniem w kwestii białka zwierzęcego jest jego „tłustość”. Im chudsze mięso, tym lepiej dla nas. Wieprzowina więc nie jest zbyt mile widziana.

Przy grupie krwi 0 najważniejszym pierwiastkiem jest żelazo. To ono powinno być dostarczane w pierwszej kolejności. W związku z tym oprócz mięsa jemy także szpinak. Z owoców do diety powinniśmy włączyć śliwki i – niestety sezonowe – truskawki. Odrębną kwestię stanowią przyprawy. Te jak wiadomo, potrafią wiele – między innymi usprawnić przemianę materii. To dość istotne przy tej grupie krwi, bo jak wspomniałem, często w tym wypadku występuje problemy z metabolizmem. Na sam koniec zostało nam kwestia dotycząca płynów, które możemy pić. Tutaj sytuacja jest dość prosta. Można pić kawę i ziołowe herbatki a unikać wysokoprocentowych alkoholi.