Dieta na dobry humor

m9i5u1504aZDue3ru48Qj1kGT3LZgV.jpg


Administrator

Dodano: 11:32 1 lipca 2011
Aktualizowano: 11:39 1 lipca 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Odchudzanie kojarzy nam się głównie z dużą liczbą wyrzeczeń, pilnowania tego co jemy, sztywnym trzymaniem się tego co i jak jemy. Często przy dietach nasz organizm zaczyna „strajkować” co my możemy boleśnie odczuć poprzez spadek energii i złe samopoczucie. Dlatego też dzisiaj parę zasad jak jeść, aby mieć dobry humor.

Oczywiście najprostszą drogą jest zajadanie się ogromnymi ilościami czekolady, ale to wiązałoby się z dodatkowymi kilogramami, a więc nasze samopoczucie malało by wprost proporcjonalnie do ruchu wskazówki na wadzę w prawą stronę. Na szczęście można jeść, nie tyjąc, a przy tym mieć dobre samopoczucie. Ważnymi elementami diety, która ma wprowadzić nas w dobry humor są kwasy Omega 3. Zmniejszają one ryzyko występowania wahań nastroju, a dodatkowo chronią nas przed wieloma chorobami. To samo można powiedzieć o witaminach z grupy B, a przy okazji poprawiają pracę układu krwionośnego, co też nie pozostaje bez wpływu na nasze samopoczucie.

W momencie kiedy jesteśmy w depresji nasz organizm bardzo szybko traci witaminę C. W związku z tym do takiej diety na dobry humor warto włączyć produkty, które ją zawierają na przykład grejpfruty, czy pomarańcze. Dyskusyjny pozostaje temat słodyczy w naszym menu. Jak wiadomo poprawiają one samopoczucie, jak mało co, ale z drugiej strony często są kaloryczne. Najlepiej stanąć na stanowisku, że nie warto całkowicie wyeliminować je z naszego życia, bo tak naprawdę przysłowiowy „jeden cukierek” nam nie zaszkodzi, a bez wątpienia poprawi humor.

Natomiast bez wątpienia, jeśli chcemy zachować dobre samopoczucie to powinniśmy zrezygnować z dużych ilości alkoholu. Nie dość, że może powodować stany depresyjne, to jeszcze wypłukuje witaminy i minerały, a to z kolei prowadzi do tego, że czujemy się źle. To oczywiście nie wpływa dobrze na nasze samopoczucie.

Tak naprawdę to tylko kilka przykładów tego co powinno znaleźć się w naszej diecie na dobry humor. Główna zasada jest taka, że powinniśmy jeść przede wszystkim z głową i pamiętać o tym, że nawet te rzeczy, które normalne diety „odrzucają” możemy jeść, byle w niedużym ilościach.

Podziel się ze znajomymi