Dieta dla grupy krwi A


Administrator

Dodano: 09:40 15 czerwca 2011
Aktualizowano: 09:51 15 czerwca 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Grupa krwi A pojawiła się najprawdopodobniej około 25 tysięcy lat temu i była reakcją na następujące ówcześnie zmiany klimatyczne. Jej miejscem narodzin stała się Azja, często określana jest rolnicza. Co ciekawe w przypadku tej grupy krwi najłatwiej ponoć zostać wegetarianinem.

W przypadku diety dla grupy krwi A można powiedzieć, że ma ona pewną cechę, za którą na pewno wiele osób dało by się „pokroić”. Pozwala ona bardzo szybko schudnąć, aczkolwiek wymaga to oczywiście ograniczenia pewnego rodzaju produktów, a skupienia się na innych. W przypadku osób z grupą krwi A największych wrogiem dla utrzymywania prawidłowej diety są produkty mięsne. To one spowalniają u takich ludzi metabolizm, a co za tym idzie powodują szybkie nabieranie wagi. Ci którzy mają grupę krwi A powinny również unikać nabiał, gdyż jest on słabo trawiony, a więc może powodować reakcje insulinowe. Produkty mleczne to także tłuszcze, a w grupie krwi A istnieje zwiększone ryzyko, że będą one przyczyną problemów z cukrzyca, otyłością, a nawet sercem.

O ile w przypadku grupy krwi 0 wiadomo, że należy unikać pszenicy, to w przypadku opisywanej teraz nie jest to już takie jednoznaczne. Specjaliści twierdzą, że można jeść produkty z niego przygotowywane, aczkolwiek nie w za dużych ilościach. Dieta dla osób z grupą A skupia się przede wszystkim na warzywach i to najlepiej jak najmniej przetworzonych (stąd wcześniejsze nawiązanie do wegetarianizmu). Oczywiście cały czas mówimy o menu, które pozwoli nam skutecznie schudnąć (nawet 2.5 kg w dwa tygodnie). Oprócz warzyw dieta taka obejmuje również produkty sojowe, które przyśpieszają metabolizm.

Jeśli chodzi o wspominane warzywa to w zasadzie nie ma zbyt dużych przeciwwskazań. Powinniśmy na pewno unikać białej i czerwonej kapusty, pieczarek i papryki. Z owoców z kolei – które zresztą też są dość istotnym elementem diety – całkowicie wyłączyć z jadłospisu należy banany, mandarynki i pomarańcze, czyli jak widać dość określoną grupę. Dla wszystkich miłośników pieprzu mam złą informację – to najbardziej niewskazana przyprawa w wypadku takiej diety.

Podziel się ze znajomymi