Dieta – grupa krwi 0


Administrator

Dodano: 14:01 14 maja 2013
Aktualizowano: 14:15 14 maja 2013
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Parę dni temu zasygnalizowaliśmy istnienie koncepcji odchudzania się zgodnie z swoją grupą krwi. Zaczniemy od diety, która określana jest jako najstarsza – „archaiczna”. Jadłospis dla grupy krwi 0 jest przeznaczony dla osób lubiących aktywność fizyczną.

Napisałem we wstępie, że dieta dla grupy krwi 0 jest najstarsza. Jej zwolennicy podkreślają , że to pierwsza dieta, która się pojawiła. Ten podział na grupy krwi ma być związany z sposobem w jaki żyły poszczególne grupy ludzi (czym się zajmowały) i jak zdobywały pożywienie. To ta grupa krwi była pewnego rodzaju podstawą łańcucha pokarmowego. Osoby miały też najmocniejszy układ odpornościowy. Najbardziej istotne dla tej grupy krwi są dwie rzeczy: aktywność fizyczna i białko zwierzęce. Jeśli oczywiście zależy nam na zrzuceniu paru zbędnych kilogramów to mięso, które znajdzie się w naszej diecie, powinno być wybrane w sposób dość rygorystyczny, jeśli można tak powiedzieć.

Mięso w diecie dla grupy krwi powinno być przede wszystkim chude. Najlepiej, aby było ze sprawdzonego źródła. Pozbawione powinny być one chemikaliów. Do jadłospisu włączamy więc drób i ryby. Pewną ciekawostką jest to, że przy diecie dla grupy krwi 0 ograniczyć powinniśmy produkty zbożowe, oraz mleczne. To właśnie dzięki temu na początku stracimy na wadze. Taka dieta musi być pozbawiona glutenu. Powód jet dość prosty – składnik ten sprzyja tyciu osób z grupą krwi 0. Jest jeszcze jeden czynnik, który może powodować tycie. Osoby z grupą krwi 0 mają bardzo często problemy z tarczycą. Chodzi o niedoczynność tego narządu. Skutkuje to między innymi przyrostem wagi, a także zatrzymywaniem płynów w organizmie. To nie jest dobra informacja. Osoby z grupą krwi 0 powinny unikać kefiry, mleko krowiego, a także fasoli i soczewicy.

Jeśli zależy Wam na przyspieszeniu metabolizmu, to do jadłospisu powinniście włączyć produkty zawierające witaminy z grupy B.

Podziel się ze znajomymi