Dieta tropikalna

fruit1
Dodano: 12:42 31 października 2013
Aktualizowano: 12:42 31 października 2013
Źródło:

Za oknem coraz chłodniej, a o lecie zdążyliśmy już zapomnieć. To co jemy też zaczyna być szare, nijakie, a do tego kaloryczne. Dieta tropikalna może być powrotem do wakacyjnych dni. Przy okazji, pozwoli Wam stracić trochę na wadze.

Nie jest to w naszych warunkach klimatycznych dieta należąca do najtańszych. Większość jej składników jest na przeciętną, polską kieszeń po prostu droga. Pewnego rodzaju plusem tej diety zwiększającym szansę na jej przeprowadzenie jest czas trwania. Taki sposób odżywiania można maksymalnie stosować przez trzy tygodnie, chociaż dla zdrowia lepszym rozwiązaniem będzie 7 dni. Nie powinno to więc w znaczący sposób obciążyć Waszej kieszeni.

Dieta tropikalna opiera się przede wszystkim na warzywach i owocach. Dzięki temu zawiera ona sporo składników odżywczych, a głównie witamin. Skupiamy się co oczywiste na owocach egzotycznych. Sporo więc w jadłospisie powinno być owoców cytrusowych. Staramy się jeść na przykład dużo grejpfrutów. One same w sobie są uznawane za doskonały sposób na zbijanie wagi. Oczywiście w naszej diecie mogą się też znaleźć ananasy, awokado (w ich jednak przypadku powinniśmy uważać). Szukajcie też w sklepach egzotycznych warzyw. Niestety ta dieta ma to do siebie, że jest czasochłonna. Nie w każdym sklepie kupimy potrzebne nam składniki i trochę czeka nas biegania. To, że dieta oparta jest na warzywach i owoców nie oznacza, iż nie możemy jeść na przykład chudej wędliny. Jak najbardziej w taki sposób możemy sobie umilić dietę.

Wspomniałem o składnikach odżywczych, która ta dieta ma dostarczać. To przede wszystkim witaminy A, C i E. Bardzo dużo w tej diecie błonnika, który pozwoli nam zrzucić nadmiar kilogramów. W ciągu tygodnia możemy być lżejsi nawet o 1,5 kg. Uważać na tę dietę powinny osoby, które są uczulone na owoce cytrusowe. W zasadzie w tym wypadku nie ma mowy o jej stosowaniu. Dieta ta nie jest również przeznaczona dla kobiet w ciąży.

Podziel się ze znajomymi