Dieta przy problemach z sercem

Dodano: 11:18 9 sierpnia 2013
Aktualizowano: 11:18 9 sierpnia 2013
Źródło:

To, co jemy, może nam pomóc w ratowaniu zdrowia. Z drugiej strony, źle skonstruowany jadłospis może prowadzić do poważnych problemów. Doskonale widać na przykładzie tego jaki wpływ na funkcjonowanie naszego serca i całego układu krwionośnego ma to, co jemy.

 

Jeśli nasza dieta prowadzi nas do nadwagi, to możemy być prawie pewni, że w pewnym momencie pojawiają się problemy z sercem. Zbyt tłuste menu, pełne, tak zwanego, złego cholesterolu, to prosta droga do takiej sytuacji. Nieodpowiednia dieta może prowadzić do zwężenia naczyń tętnicznych, a to z kolei znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia zawału serca. Jeśli chcemy tego uniknąć, to musimy zmienić nasz jadłospis.
Co oczywiste, musimy pozbyć się z niego tłustych potraw. Wbrew pozorom to wcale nie będzie takie trudne. Oczywiście, zazwyczaj te potrawy mają jedną cechę z którą trudno nam się rozstać. Są smaczne. Jeśli jednak zaczniecie eksperymentować, okaże się, że zdrowe jedzenie też może być dobre. Tłuste mięsa, zastąpcie drobiem lub rybami. Szczególnie w przypadku tych drugich, warto jeść ich więcej niż zwykle. Zawierają one drogocenne z punktu widzenia naszego organizmu, kwasty tłuszczowe Omega 3.

 

Zmniejszamy liczbę kalorii, które przyjmujemy w ciągu dnia. 1500 w przypadku kobiet i 2000 u panów. Taka powinna być norma, jeśli chcemy schudnąć, a przez to niedopuścić do problemów z sercem. Dużo warzyw i owoców. To wręcz podstawa jeśli chcecie zadbać o ten narząd. Dobrze by było, aby w ciągu dnia warzyw jeść około 6 porcji. Mogą być one częścią regularnych posiłków. To mniej istotne. Ważne, żeby były.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest gotowanie posiłków na parze. Jeśli chcecie zadbać o swoje serce, to unikajcie smażenia na tłuszczu pochodzenia zwierzęcego (np. smalec). Na koniec jeszcze drobna rada. Włączcie do jadłospisu czosnek. Nie ma on może zbyt przyjemnego zapachu, ale za to świetne właściwości. Czosnek powstrzymuje zarastanie blaszek miażdżycowych. Pobudza także krążenie krwi. To naprawdę bardzo pomaga sercu.

Podziel się ze znajomymi