Dieta, a… zapach ciała

Portrait of a young smiling healthy woman with apple
Dodano: 07:33 5 lutego 2014
Aktualizowano: 10:18 5 lutego 2014
Źródło:

Czy wiecie, że to co ląduje na Waszym talerzu, może mieć wpływ na zapach ciała? To kwestia, która zdecydowanie ważniejsza jest w ciepłe dni, kiedy pachniemy z „większym natężeniem”, ale świadomość tematu nie powinna być zależna od pory roku. W jaki sposób więc możemy kontrolować to jak pachniemy?

W sytuacji, kiedy nasza dieta jest ciężkostrawna i tłusta to co oczywiste, nasz organizm może mieć problem z trawieniem tego co jemy. Tego typu jadłospis jest pełen toksyn. Te z kolei kumulują się w naszym organizmie, ale też są wydzielane przez skórę. Toksyny powodują wiele objawów. Sygnałami dawanymi przez organizm, są między innymi: przewlekłe zmęczenie, łamliwe paznokcie i włosy. Skóra z z kolei w wyniku wydzielających się toksyn, nabiera kwaśnego zapachu. Pewną ciekawostką może być to, że jeśli w Waszej diecie będzie sporo warzyw i owoców, to będziecie pachnieć… słodko. Oczywiście wiele też zależy od kwestii indywidualnych, ale i odpowiedniej higieny.

Możemy oczywiście wpływać poprzez zmiany w jadłospisie na swój zapach. Po pierwsze, postarajmy się wyeliminować z organizmu toksyny. Dobrym pomysłem jest picie dużej ilości niegazowanej wody mineralnej. Dziennie powinniśmy wypijać nawet 1,5 litra. Starajmy się również ograniczyć wszelkiego rodzaju sztuczne produkty (w stylu zupek w proszku itd.), oraz te z grupy „najtańszych”. Dotyczy to chociażby wędlin i serów żółtych. Unikać należy produktów z dużą ilością konserwantów (co bez wątpienia łatwe nie będzie).

Warto włączyć do menu surowe warzywa i owoce. Pamiętajcie jednak o tym, że niektóre z nich mogą wpływać na zapach skóry (zresztą nie tylko jej) w sposób negatywny. Za przykład niech posłużą tutaj cebula i czosnek. Miejmy jednak świadomość tego, że zjedzenie paru plasterków tej pierwszej, drastycznie na zapach skóry nie wpłynie. Poza tym ani czosnku, ani cebuli nie warto eliminować z diety, bo mają one dobroczynny wpływ na nasz organizm.

Musimy pamiętać również o tym, że przykry zapach ciała może być wynikiem problemów zdrowotnych (chociażby przy infekcjach grzybiczych), a także w wyniku dłuższego przyjmowania konkretnych typów leków.