Detoksykacja organizmu wiosną

Dodano: 08:19 19 maja 2017
Aktualizowano: 08:19 19 maja 2017
Źródło:

Co prawda powinniśmy o niego dbać przez cały rok, ale to zwłaszcza po zimie możemy potrzebować oczyszczenia. Nasz organizm będzie nam dawał o tym wyraźnie znać. Jakie są objawy wskazujące na potrzebę detoksykacji?

W zasadzie codziennie katujemy organizm szkodliwymi substancjami. Zimą robimy to zwykle z większym natężeniem, co jest między innymi związane z tym, co jemy. W tym czasie świeżych warzyw bogatych w błonnik nie jadamy. Zwykle zastępujemy tym co tańsze, łatwe w przygotowaniu i „zapełniające” nam brzuch. Zupki w proszku, wędliny (niekoniecznie pierwszej jakości), generalnie rzecz biorąc – produkty wysoko przetworzone. To niestety prosta droga do zanieczyszczenia organizmu.

W jaki sposób się to objawia? Symptomy zanieczyszczenia organizmu w dużym stopniu wiązane z tzw. przesileniem wiosennym. Pierwsze objawy wskazujące na potrzebę detoksykacji to zwykle ogólne i ciągłe zmęczenie. Nie jest ono wywołane przez duży wysiłek fizyczny. Wciąż towarzyszy nam też złe samopoczucie. Kolejnym symptomem wskazującym na zbytnie nagromadzenie toksyn w organizmie jest spadek możliwości fizycznej. Problemem zaczyna być też kondycja psychiczna. Ulega ona znacznego pogorszeniu.

Pojawia się problem z koncentracją. Bardzo często nadmiar toksyn w organizmie sygnalizowany jest przez ból głowy. Detoksykacji możemy wymagać w sytuacji, kiedy zauważymy problemy z przemianą materii, częste wzdęcia i biegunki. Nadmiar szkodliwych substancji dla organizmu zauważymy też „na zewnątrz”. Wyraźnemu pogorszeniu ulega stan skóry. Stanie się ona sucha, zwykle też pojawia się nadmiar zmian skórnych. Cera będzie wyraźnie blada. Może pojawić się nieprzyjemny zapach skóry. Pogorszeniu ulega też stan włosów, jak i paznokci. Objawem pojawiającym się u osób, które starają się odchudzić, będzie problem ze spaleniem tkanki tłuszczowej.

Jeśli więc wystąpią wyżej wymienione objawy, to będziemy potrzebowali oczyszczenia organizmu. Co istotne, ten proces powinien być przeprowadzony z „głową”.