Co pić, żeby schudnąć


Administrator

Dodano: 12:36 1 lipca 2011
Aktualizowano: 12:45 1 lipca 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

A to bardzo duży błąd, bo często to właśnie to co pijemy w pewien sposób reguluje to jak nasz organizm przyjmie co jemy i czy ewentualnie schudniemy. Zacznijmy więc od najbardziej narzucającej się wody. W czasie odchudzania (zresztą w sumie nie tylko) powinniśmy się skupić na tej niegazowanej. Dostarcza ona do organizmu niezbędnych składników, które podczas diety stają się wręcz niezastąpione, a do tego – co też nie pozostaje bez znaczenia – nie ma żadnych kalorii. W zasadzie wodę niskozmineralizowaną można pić bez żadnych oporów, bo w zasadzie nie ma do niej żadnych przeciwwskazań. Uważać trzeba jedynie przy tej wysokozmineralizowanej, bo nadmiar składników w niej zawartych może nam zaszkodzić. Rano można pić ciepłą wodę z dodatkiem cytryny, bo doskonale oczyszcza ona układ pokarmowy.

Istotne w niektórych dietach (szczególnie tych bardziej radykalnych) są soki owoce i warzywne. Bez wątpienia mogą być one i są źródłem witamin i błonnika, który to przy odchudzaniu jest również niezbędny. W niektórych dietach stosuje się soki jako zamienniki posiłków, ale tutaj zachowałbym daleko idącą ostrożność.

Ciekawa jest sprawa z kawą. W większości wypadków jest ona raczej niewskazana, jak i alkohol, ale zdarzają się diety, gdzie jest wręcz wymagana. Przykładem może być dieta kopenhaska, gdzie kawa pita rano odpowiada za pobudzenie trawienia. Jeśli chcemy zgubić zbędne kilogramy to zamiast niej możemy pić zieloną herbatę. Istotne jest to, aby pić ją bez cukru. W kwestii tego jakie napoje powinniśmy w trakcie odchudzania odstawić to przede wszystkim wspominany alkohol, bo zaburza on proces utraty kilogramów, poza tym często sztucznie wywołuje uczucie głodu i zmusza nas do jedzenia po nocach,a to dla odchudzania wręcz „zabójstwo”.

Podziel się ze znajomymi