Przyczyny drżenia rąk

QZVVyy7TumgacXy87T22zJVZ3IgW4S.jpg
Dodano: 09:53 28 kwietnia 2008
Aktualizowano: 13:31 9 lipca 2012
Źródło:

Drżenie rąk (jak i drżenie nóg) może mieć różne przyczyny, jedną z nich jest nerwica. Nie warto ignorować problemu (zwłaszcza u niemowląt) i należy skonsultować się z lekarzem, który nas zdiagnozuje.

Drżenie rąk to poważny problem, a przede wszystkim uciążliwy w codziennym życiu. Przyczyn tego zjawiska może być wiele. Jedną z nich jest choroba Parkinsona, jednak dotyka ona zazwyczaj osób starszych, rzadziej ludzi młodych, a jej przyczynami są zapalenie mózgu lub jakiś poważny uraz.

Bardzo często u młodych osób problem ten powodowany jest nerwami. Nerwice są poważnymi problemami zdrowotnymi. Chorzy najczęściej skrywają chorobę i nie podejmują jej leczenia. Uważając, że lekarz się pomylił, postawił złą diagnozę. Zaczynają sprawdzać swoje dolegliwości u innych specjalistów, aż w końcu idą do uzdrawiaczy lub bioterapeutów.

Przyznanie się do choroby jaką jest nerwica jest prawie tak samo trudne jak do nosicielstwa wirusa HIV. Osoba taka tłumaczy sama sobie, iż jeśli można pokonać złość to można także opanować drżenie rąk, ból głowy lub lęk. Jednak nie tylko nerwica może być przyczyną tego typu objawów, niektóre choroby np. nadczynność tarczycy może mieć podobne objawy, choć o niewielkim nasileniu.

Podziel się ze znajomymi