Lecznicza moc ozonu


Administrator

Dodano: 09:10 23 sierpnia 2011
Aktualizowano: 11:32 7 września 2011
Źródło: Autor: Sylwia Śliż

Pierwsze próby wykorzystania leczniczych właściwości ozonu miały miejsce pod koniec XIX wieku, jednak dopiero od połowy minionego stulecia na trwałe został wprowadzony do medycyny. Początkowo służył do uzdatniania wody pitnej i wyjaławiania narzędzi medycznych, z czasem opracowana została terapia ozonowa, którą wykorzystuje się w leczeniu rozmaitych schorzeń.

Ozon, czyli po prostu większa, bo trzyatomowa cząsteczka tlenu, jak wykazały badania, skutecznie niszczy grzyby, wirusy i bakterie, zwłaszcza beztlenowe, dzięki temu hamuje procesy zapalne wywoływane przez te drobnoustroje. Ozon jest niezastąpiony wtedy, gdy bakterie są oporne na podawane antybiotyki. Ponadto przyspiesza przemianę materii, usprawnia funkcjonowanie narządów wewnętrznych, wpływa na dotlenienie, a co za tym idzie, odżywienie tkanek. Jest też dobrym sposobem na zwiększenie odporności całego organizmu. Stosowany w stomatologii, niszczy bakterie wywołujące próchnicę. Pomaga również w leczeniu zwyrodnienia stawów, reumatyzmu, dny moczanowej, chorób ginekologicznych i skórnych, trudno gojących się ran, owrzodzeń i odleżyn, pomocny także w leczeniu miażdżycy, cukrzycy i owrzodzeń żołądka.

Ozonoterapię można stosować na kilka sposobów, zewnętrzne np. w stanach zapalnych skóry stosuje się okłady lub nakłada się specjalny rękaw, przez który przepływa gaz. W schorzeniach narządów wewnętrznych, np. wrzodach żołądka, stanach zapalnych jelit czy zakażeniach układu pokarmowego, pomaga picie ozonowanej wody. Z kolei ozon w zastrzyku stosuje się w leczeniu innych chorób wewnętrznych. Do stosowania w hydroterapii, hydromasażu, a także do użytku domowego przeznaczone są specjalne maty ozonowe, które dostosowują się do kształtu wanny. Urządzenia te wyposażone są w jonizator wytwarzający ozon, który oprócz działania leczniczego, ma doskonały wpływ na naszą urodę – dotlenia, oczyszcza i nawilża skórę, a także opóźnia proces jej starzenia się.

Podziel się ze znajomymi