Jak poradzić sobie z nieświeżym oddechem?


Administrator

Dodano: 12:42 12 lipca 2013
Aktualizowano: 12:42 12 lipca 2013
Źródło:

Jeśli czujemy lub zauważymy, że nasi rozmówcy krzywią się, lub odwracają głowę podczas rozmowy z nami, to problem może leżeć po stronie brzydkiego zapachu z naszych ust. To wstydliwa przypadłość, prawdopodobnie związana z dużo większym problemem, którym powinien zająć się specjalista.

A na sam nieprzyjemny zapach możemy sami zaradzić, stosując domowe sposoby. Jest ich mnóstwo, więc mamy z czego wybierać. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest mieć przy sobie miętową gumę do żucia. Możemy również sięgnąć niejako „źródła” i posadzić sobie w domu właśnie miętę.

Są jednak inne metody. Czasem wystarczy zmiana w diecie. Okazuje się, że to co jemy ma ogromny wpływ na to jaki zapach wydziela się z naszych ust. Tak naprawdę jednak zacząć należy od higieny jamy ustnej, bo to tutaj leży przede wszystkim przyczyna. Jednym z częściej proponowanych domowych sposobów jest picie większej wody. Celem takiego zabiegu jest poprawienie nawilżenie błon śluzowych. To z kolei powoduje, że bakterie mają większy problem w „przyleganiu” do nich. Efektem ma być to, że z naszych ust nie będzie się nieprzyjemny zapach uwalniał.

Wróćmy do wspomnianych zmian w jadłospisie. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić jest odstawienie (lub ograniczenie) kawy. Nie jest to dobra informacja dla kawoszy, ale napój ten powoduje wypłukiwanie wody z organizmu. Konsekwencją jest mniejsza produkcja śliny, a to skutkuje wzrostem rozwoju bakterii w ustach. Efekt – nieprzyjemny zapach z ust.

Na taki problem można zastosować również rumianek, albo szałwie. Obie rośliny mają działanie antyseptyczne. Przygotujcie z nich napar, którego będziecie używać do płukania ust. Zresztą to nie jedyne rośliny, które są wykorzystywane do takiej formy walki z nieświeżym oddechem. Stosuje się również kozieradkę, lub miętę.

Niezależnie od tego na jaką metodę się zdecydujemy, pamiętajmy o tym, że nieświeżego oddechu możemy się pozbyć, ale stosując złożoną terapię. Powinna ona obejmować domowe metody, higienę jamy ustnej i ewentualną konsekwencję z lekarzem.

Podziel się ze znajomymi