Dieta a zapach

348Ay15v2BxxKBYEti8qVE3F2vt1EA.jpg


Administrator

Dodano: 12:48 6 września 2012
Aktualizowano: 13:01 6 września 2012
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Są i to wcale nie dotyczą tak oczywistej rzeczy jak nieprzyjemny zapach z ust po zjedzeniu wspomnianego czosnku. Otóż nasza dieta może i wpływa na to jak pachnie nasze ciało. Przede wszystkim rzecz jasna skóra. Zacznijmy od tego, że nie należy zbyt często jeść. Nasz organizm może mieć problem ze strawieniem zbyt dużej ilości jedzenia w krótkim czasie. To z kolei powoduje wydzielanie się toksyn. Skutek? Przykry zapach ciała. Istnieją pewne warzywa, które też mogą negatywnie na niego wpływać. To wspomniany czosnek, ale i cebula, por oraz seler. Jednak paradoksalnie to ci ludzie, którzy jedzą prawie wyłącznie warzywa mają najbardziej przyjemny zapach ciała. Odwrotnie jest w przypadku osób opierających swoje codzienne menu na tłustych i ostrych potrawach.

Istotne więc z punktu widzenia zapachu ciała jest zdrowe jedzenie. Dobrze jest również spożywać spore ilości wody mineralnej, bo pozwala ona się pozbyć z organizmu toksyn. Tutaj też jeszcze jedna uwaga. Sztuczne substancje pokroju barwników czy też konserwantów również powinny zostać wyeliminowane z diety. Są źródłem nieprzyjemnego zapachu ciała. Oczywiście musimy to zrobić w miarę możliwości i zasobów naszego portfela. Prawda jest taka, że te produkty które zawierają ich najwięcej są po prostu najtańsze. Nie zawsze wszak możemy sobie pozwolić na jedzenie tylko i wyłącznie naturalnych i świeżych mies, wędlin, czy też warzyw i owoców.

Istnieje za to dość prosty sposób na uzyskanie przyjemnego zapachu ciała. Wystarczy jeść jak najwięcej świeżych owoców. To właśnie one mają najbardziej pozytywny wpływ na zapach. Wynika to z dość prostej przyczyny. Owoce zawierają spore ilości błonnika. Ten jak wiadomo przyśpiesza przemianę materii, a więc de facto szybciej pozbywamy się z naszego organizmu groźnych toksyn. Te – jak już wspomniałem powyżej – są głównym źródłem przykrego zapachu naszego ciała.

Podziel się ze znajomymi