Czym jest hormon wzrostu?

r12Rz72dDfs0Pcg4U0n12b616bsdfc.jpg


Administrator

Dodano: 12:11 3 sierpnia 2012
Aktualizowano: 13:07 3 sierpnia 2012
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Nie inaczej jest z preparatami wykorzystującymi tak zwany hormon wzrostu. Jest to somatotropina. Związek chemiczny, który jest produkowany przez przednią część przysadki mózgowej. Częstotliwość wydzielania tego hormonu jest zależna przede wszystkim od naszego wieku, jak i płci. Kolejną istotną informacją jest to, że „wyrzucany” jest on pulsacyjnie. Hormon ten – jak wskazuje nazwa – jest odpowiedzialny między innymi za przyrost naszego wzrostu, ale i wagi ciała. I to właśnie z tego powodu często bywa stosowany w preparatach mających poprawić szybko masę mięśniową. Jak łatwo można się domyślić, niekoniecznie jest to zgodne z naszym normalnym tokiem rozwoju.

Istnieją w naszym kraju również leki, które zawierają hormony wzrostu. Są one bardzo ściśle reglamentowane, a także pod ścisłą kontrolą jest ich sprzedaż. Istnieją również takie tabletki, które są dużo łatwiej dostępne. Warto jednak wiedzieć, iż nie zawierają one samego hormonu wzrostu, a jedynie substancje mające stymulować jego produkcję. Tak też jest w przeważającej liczbie suplementów diety sprzedawanych głównie za pomocą internetu.

Te ostatnie bardzo często oferują nieco inne możliwości, jakie ma dawać regularne branie danego preparatu. Mało który wspomina o przyroście masy czy też wzrostu. Dużo bardziej podkreślane jest to, że mogą one zapewnić szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, opóźnić proces starzenia się skóry, ale także zadbać o dobry wygląd paznokci i włosów. Najczęściej zawierają one substancje, które jak wspomniałem jedynie stymulują wytwarzanie hormonu wzrostu, a dodatkowo wzbogacone są o substancje mające inne działanie.

Podziel się ze znajomymi