Jak działa test ciążowy?

Tv23q6g9A5496pm6QN3mF5wZWixa7m.jpg


Administrator

Dodano: 08:14 10 maja 2011
Aktualizowano: 09:03 10 maja 2011
Źródło: Autor: Sylwia Śliż

Jak działa test ciążowy? Okrzyknięty przez kobiety cudem osiągnięć dzisiejszej medycyny. I nic dziwnego, bowiem dzięki niemu zupełnie sama, całkiem szybko możesz sprawdzić, czy jesteś w ciąży.

Zadaniem testu ciążowego jest wykrycie w moczu jednego z hormonów towarzyszących ciąży. Gonadotropina kosmówkowa to hormon, którego stężenie podwaja się co dwa, trzy dni w trakcie pierwszych sześciu tygodni ciąży.

Największe stężenie hormonu występuje rano w moczu, dlatego najlepiej wykonać test wykorzystując do tego mocz poranny. Mocz umieszcza się na papierku nasączonym specjalnym preparatem, jeśli jesteś w ciąży, wówczas mocz w kontakcie z tą substancją zmieni kolor lub pojawi się na teście dodatkowy pasek.

Dokładność testu określa się 98%, jednak by mieć całkowitą pewność co do wyniku warto go powtórzyć. W około 2% przypadków użyta do testu substancja aktywna nie działa i wynik będzie błędny.

Test należy wykonać tuż po dniach, w których nie wystąpiła miesiączka lub po dwu tygodniach od spodziewanego zapłodnienia.

Wynik może być błędny, jeśli wykonasz test zbyt wcześnie, przy czym częściej wychodzi fałszywy ujemny niż fałszywy dodatni.

Jednorazowy test ciążowy kupisz w aptece bez recepty, testy są bardzo proste w użyciu i opatrzone dokładną instrukcją obsługi.

Więcej na temat

Podziel się ze znajomymi