Zioła na trzustkę


Administrator

Dodano: 12:34 25 kwietnia 2013
Aktualizowano: 12:59 25 kwietnia 2013
Źródło:

Moc roślin bywa wykorzystywana w przypadku wielu dolegliwości. Niektóre z takich naturalnych leków są nam doskonale znane (jak na przykład czosnek przy przeziębieniu), inne z kolei ciężko byłoby kupić w osiedlowym sklepie, ale już w sklepach z ziołami powinno być łatwiej.

Rozwijając myśl ze wstępu, jest wiele roślin, mających pozytywny wpływ na nasz organizm, a o których nie mamy nawet bladego pojęcia. Przykładem mogą być zioła mające pomagać w przypadku problemów z trzustką. Glistnik, jaskółcze ziele to przykład. Roślina, której nazwa może wiele nic nie powiedzieć, lecz ma dość ciekawe właściwości. Działa między innymi rozkurczowo, bakteriobójczo, a także moczopędnie. Sprawdzają się one przy problemach z trzustką.

Kolejną rośliną, o której „szersza publiczność” może nie wiedzieć jest rzepik pospolity. Znajdziemy ją w zasadzie na terenie całego kraju, na łąkach i polach. Podobnie jak w przypadku wyżej opisywanej rośliny, tutaj też mamy działanie moczopędne, przeciwzapalne i odkażające. To właśnie te właściwości mogą być wykorzystywane przy problemach z trzustką. Roślina, która z kolei znana jest wszystkich to pokrzywa. Ona akurat bywa stosowana w przypadku wielu dolegliwości, także tych związanych z naszym wyglądem (sprawdza się przy wypadających włosach). Jedną z jej właściwości jest działanie moczopędne.

Na trzustkę stosuje się również gotowe mieszanki, które można kupić w sklepach, czy chociażby w internecie (jednymi z bardziej znanych takich produktów są zioła Bonifratów). W takiej sytuacji w zasadzie nie musimy się martwić o nic. To de facto wybrane rośliny, mające mieć konkretne działania. Często w przypadku właśnie preparatów na trzustkę znajdziemy dodatkowo mniszek lekarski, koper włoski, a także miętę pieprzową.

Oczywiście zioła mogą mieć bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie, ale też nie należy zbytnio im ufać. Jeśli, mimo picia ziołowych herbatek, wciąż odczuwamy problem, to prawdopodobnie po prostu moc roślin w tym wypadku się nie sprawdza. Czas udać się do lekarza.

Więcej na temat

Podziel się ze znajomymi