Zioła na problemy z trzustką

herbs1
Dodano: 11:45 9 sierpnia 2013
Aktualizowano: 11:46 9 sierpnia 2013
Źródło:

Najważniejszą kwestią, w przypadku problemów z tym narządem, są zmiany w diecie. Będą one dość radykalne. Dotyczą między innymi odstawienia alkoholu i sporej ilości produktów żywnościowych. Są również pewne naturalne metody, które mają nam pomóc w przypadku problemów z trzustką.

 

Zioła, które są dzisiejszymi bohaterami nie są zbyt znane. Nazwy większości z nas raczej nic nie powiedzą. To jednak nie nazwy leczą, tylko same rośliny. Dla równowagi, w przypadku problemów z trzustką, stosowane są również znane ogólnie zioła. I to właśnie od nich zaczniemy. Mówi się, że majeranek jest dobry na wszystko. Coś w tym jest. Na pewno można go wykorzystać przy wielu problemach zdrowotnych. Majeranek ma działanie przeciwskurczowe, przeciwzapalne, a  także wykrztuśne. Bywa stosowany jako element mieszanek ziołowych.

 

Pokrzywa – kolejna chyba wszystkim znana roślina. Radzi sobie ona ze stanami zapalnymi w naszym układzie pokarmowym. Pokrzywa działa również w sposób moczopędny. Ma ona też jeszcze jedną ciekawą zaletę. Przyspiesza gojenie się ran wewnątrz naszego organizmu, które mogły powstać w wyniku stanów zapalnych. Glistnik jaskółcze ziele – to jedna z tych roślin, która nie jest zbyt szeroko znana. Znaleźć ją natomiast możemy w każdym miejscu naszego kraju. Szukajcie przede wszystkim na skraju lasu. Interesujące jest jej działanie. Przede wszystkim, glistnik wspomaga produkcję moczu. Działa też rozkurczowo, bakteriobójczo i żółciopędnie. To dość istotne właściwości przy problemach z trzustką.

 

Słyszeliście kiedyś o rzepiku pospolitym? Pewnie niekoniecznie, a jest to roślina, która również może pomóc w przypadku problemów z trzustką. Występuje powszechnie na łąkach. Ma to dość specyficznie wyglądające żółte kwiaty. Ma działanie moczopędne, a także przeciwzapalne. I to właśnie dlatego może być wykorzystywany przy problemach z trzustką.

 

Pamiętajmy jednak o tym, żeby każdą decyzję dotyczącą naturalnych metod leczenia, konsultować ze specjalistą. Jeśli nie jesteście pewni jakieś rośliny, to lepiej jej unikajcie.