Zioła na ból nerek


Administrator

Dodano: 12:27 23 lipca 2013
Aktualizowano: 12:27 23 lipca 2013
Źródło: Paweł Mazur

Problemy z nerkami potrafią przez długi czas pozostać niezauważone. „Zewnętrznych” objawów może w ogóle nie być, lub są trudne do zauważenia. Jeśli przypadłość jest poważna, to oczywista wydaje się być wizyta u lekarza. Istnieją również domowe sposoby na ból nerek.

Skupimy się jednak przede wszystkim na roślinach, które mogą wpływać pozytywnie na nerki. To naprawdę istotny narząd dla naszego organizmu. Wystarczy wspomnieć o dwóch jego podstawowych funkcjach: wydalnicza ( pozbywanie się z organizmu pewnych produktów przemiany materii), regulacyjna (np. utrzymanie odpowiedniej ilości płynów ustrojowych).

Część ziół, które stosowane są w przypadku problemów z opisywanym narządem mają przede wszystkim działanie moczopędne. Przydają się w sytuacji, kiedy nerki z jakiegoś powodu nie potrafią pozbyć się toksyn z organizmu. Warto wybierać takie rośliny, które przy okazji dostarczają do organizmu tych składników brakujących przy wzmożonym (to chcemy przecież wywoływać) wydalaniu moczu. Przykładem takiej rośliny jest mniszek lekarski. Przygotowujemy z niego wywar. To dość prosta czynność. Potrzebujemy rozdrobnionego korzenia mniszka lekarskiego (około jednej łyżki). Wsypujemy go do szklanki wody i gotujemy (takie powinny być proporcje). Potem odcedzamy przygotowany napar i pijemy trzy razy dziennie. Mniszek ma działanie moczopędne, a przy okazji dostarczamy do organizmu potas, który przy częstym oddawaniu moczu, może zostać wypłukany.

Jałowiec to roślina, która również może być wykorzystana w przypadku problemów z nerkami. Napar (łyżka jagód jałowca na szklankę wody) pomaga oczyszczać nerki, a także ma wspomagać leczenie kamicy nerkowej. Skrzyp polny, sosna zwyczajna i rdest ptasi. To kolejne rozwiązania dla osób, które wolą naturalne metody leczenia. Każda z wymienionych roślin ma działanie moczopędne, a więc pozwala usunąć zbędne toksyny, które pojawiły się podczas przemiany materii. Nie musimy sami zbierać roślin, które potem wykorzystamy do pomocy nerkom. Bez problemu obecnie kupimy mieszanki ziół dobranych w taki sposób, aby działały zapobiegawczo, lub pomagały na konkretne schorzenie.

Podziel się ze znajomymi