Wysypki skórne

jwIit27O35B0p00Jw6NoE26Z7ZXDtI.jpg


Administrator

Dodano: 09:08 20 czerwca 2012
Aktualizowano: 09:18 20 czerwca 2012
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Nie oznacza to oczywiście, że z każdą dziwnie wyglądającą grudką mamy od razu biec do lekarza. Są jednak takie zmiany, które wręcz wymagają interwencji lekarskiej. Jeśli w każdym miejscu na ciele zaczynają się pojawiać czerwone i swędzące grudki, a dodatkowymi objawami są: obrzęk języka, osłabienie i skrócenie oddechu to bezwzględnie należy zadzwonić na pogotowie. Takie objawy mogą być oznaką reakcji alergicznej. Jeszcze poważniejsze skutki może mieć fakt wystąpienia purpurowej lub ciemnoczerwonej wysypki. Nie samej, ponieważ musi jej towarzyszyć: silny ból głowy, wysoka gorączka i światłowstręt. Takie objawy oznaczać mogą zapalenie opon mózgowych.

Jeśli męczy Cię rwący ból na skórze (dotyczy on najczęściej tułowia, twarzy lub pośladków), a przy okazji masz na niej pęcherzykowatą, czerwoną wysypkę to może oznaczać konieczność wizyty u lekarza – być może jest to półpasiec. Na szczęście niektóre wysypki nie są aż tak groźne. Jeśli w okolicy skóry głowy pojawiają się bardzo drobne pęcherzyki, to znak że mamy do czynienia z zapalaniem mieszków włosowych. Rozwiązaniem może być zmiana kosmetyków, czy też użycie specjalnych preparatów, które mają sobie z tym problemem poradzić.

Czasem wysypka może oznaczać bardzo wstydliwy problem. Jeśli pojawia się swędzące i łuszczące zmiany na skórze na przykład na stopach w okolicach palców to może być niestety znak, że mamy grzybicę. Nie należy lekceważyć tej choroby i szybko na nią zareagować. Do dermatologa zgłosić się należy kiedy swędzenie skóry nasila się szczególnie w nocy. Może mu towarzyszyć zaczerwienie między palcami, a w zasadzie na całych dłoniach. To znak, że dopadł nas świerzb. Lekarz pomoże nam sobie z nim poradzić.

Podziel się ze znajomymi