Styl życia a rak piersi

NIpV7QBFAXpj964z7mE2xrf88xJ2UR.jpg


Administrator

Dodano: 09:03 5 kwietnia 2012
Aktualizowano: 09:34 5 kwietnia 2012
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Okazuje się, że odpowiedni styl życia, że tak to nazwę może mieć wpływ na to, czy rak piersi wystąpi czy też kobieta go uniknie. Chociaż tu warto zauważyć, że w nie każdym wypadku ta teoria będzie miała rację bytu. Jak w przypadku wielu innych schorzeń, elementem zapobiegawczym ma być utrzymanie odpowiedniej wagi. Jest to w zasadzie klucz do uniknięcia różnych problemów zdrowotnych, o czym nie trzeba przekonywać wszystkich tych, którzy z nadmiarem kilogramów i efektem takiej sytuacji mają do czynienia. Aktywność fizyczna to kolejny punkt profilaktyczny, który jest podnoszony przez specjalistów w nawiązaniu do raka piersi. Według wielu z nich to właśnie regularność w ruchu (czy będą to wizyty w klubie fitness czy bieganie) ma zmniejszać ryzyko tej choroby. Przy okazji warto dodać, że nie tylko tego problemu, bo przecież aktywność fizyczna chroni przed schorzeniami dotykającymi serce, nadciśnieniem, cukrzycą, a także chorobami stawów.

Dieta też ma pomóc w uniknięciu raka piersi. Ogromne wręcz możliwości przypisuje się soi, której odpowiednia dzienna dawka ma znacznie zmniejszyć to ryzyko. Flawonidy (które znajdują się w między innymi właśnie w soi) mają zapewnić działanie przeciwnowotworowe. Należy unikać alkoholu w dużych ilościach, bo też może przyczynić się do raka piersi, ale w styczniu tego roku opublikowane z kolei wyniki badań (w „Journal of Women Health”), które wykazują, iż czerwone wino jest świetnym elementem profilaktyki rakowej. Dodajmy, że chodzi o umiarkowanie picie.

To oczywiście tylko propozycje zabiegów profilaktycznych, jednak prawda jest taka, że najskuteczniejszym sposobem będą regularne wizyty u lekarza, szczególnie po pięćdziesiątym roku życia, kiedy wzrasta ryzyko zachorowania na raka piersi.

Podziel się ze znajomymi