Przyczyny nerwobóli


Administrator

Dodano: 07:56 6 grudnia 2011
Aktualizowano: 08:13 6 grudnia 2011
Źródło: Autor: Paweł Mazur

Zanim wytłumaczę się z tego ostatniego zdania, zacznę od definicji nerwobólu. Jak sama nazwa wskazuje jest to ból, który umiejscawia się w okolicach miejsca silnie unerwionego. Może to być na przykład nerw międzyżebrowy. Warto też wiedzieć, że nie każdy ból w takim miejscu oznacza nerwoból, czasem diagnoza może brzmieć: zapalenie nerwu, bądź jego uszkodzenie. Oczywiście, aby ją postawić trzeba udać się do lekarza. Wróćmy jednak do nerwobólu. Otóż, jak wspomniałem charakteryzuje się on przede wszystkim nękaniem chorego. Chodzi o to, że nerwoból najczęściej jest napadowy. Taki okres kiedy go odczuwamy może trwać kilka sekund, ale równie dobrze i kilka godzin. Między bólem pojawia się czas względnego spokoju, kiedy go nie odczuwamy lub objawy nie dają aż tak o sobie znać.

Nerwoból najczęściej bywa ostry, ale jego charakter może też być rwący, ewentualnie szarpiący. Różne mogą być czynniki, które go aktywują. Może to być na przykład nagła zmiana temperatury otoczenia, bądź ucisk na miejsce zaatakowane nerwobólem. Klasyczne leczenie opiera się na dwóch metodach, zależnie od samego problemu. Najczęściej wystarczy wybór odpowiedniego leku, który to jednak może mieć dość męczące skutki uboczne, chociaż nie występują one często. Druga metoda to zabieg chirurgiczny, jednak nie są one z kolei wykonywane „od ręki”, bo wymagają wyspecjalizowanego sprzętu.

Jak w przypadku każdego praktycznie problemu zdrowotnego występuje również leczenie naturalne. Zioła głównie są wykorzystywane jako dodatek do preparatów syntetycznych. Najlepsze efekty daje wykorzystywanie kory wierzby, a także owocu czarnego bzu. Trzeba też zadbać o nerwy i ich ochronę. Tutaj z kolei ogromną rolę spełni odpowiednio wysoki poziom witamin z grupy B. Chociaż lepiej byłoby powiedzieć, że głównie tej grupy, aczkolwiek nie można zapominać o innych witaminach.

Podziel się ze znajomymi